XVII Turniej Wiedzy o BRD Jesienny Rower - finał

Termin:
czwartek, 19.11.2015 - 09:30

Regulamin

Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu  ul.Słowackiego 17 zaprasza młodzież Waszej Szkoły z klas IV-VI PSP do udziału w XVII Powiatowym Turnieju Wiedzy
o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Jesienny Rower”
o Puchar Prezesa AMD Auto Centrum Skoda w Radomiu.

Do konkursu należy zgłosić jedną trzyosobową drużynę oraz zawodnikami rezerwowymi, która wykaże się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej (forma testowa) oraz sprawdzeniem wyposażenia i stanu technicznego roweru  (forma praktyczna)- finał. Eliminacje konkursu odbędą  się w dniu 12.11.2015r o godz. 9.30,  finał 19.11.2015r. o godz. 9.30  w MDK,  ul.Słowackiego 17.

Uwaga ! W konkursach w roku szkolnym 2015/16 nie mogą brać udziału zawodnicy, którzy

uczestniczyli w jakiejkolwiek konkursach w poprzednich latach (w roku szkolnym  2011/12/13/14/15). Natomiast jedni i ci sami zawodnicy występować mogą we wszystkich konkursach w jednym roku szkolnym .

Regulamin:

Etap I Zgłoszenia należy nadesłać do dnia 04.11.2015r. na e-mail: brd.mdk@wp.pl

z podaniem imienia nazwiska zawodnika wchodzącego w skład 3-osobowej drużyny oraz zawodnikami rezerwowymi   (w liczbie od 1do 3) wraz z opiekunem i telefonem kontaktowym

i mailem opiekuna oraz nr telefonu do szkoły. Proszę o podanie składu w kolejności alfabetycznej: imię nazwisko zawodnicy podstawowi, imię nazwisko zawodnicy rezerwowi jeżeli występują.

W przypadku zgłoszenia się mniej niż 15 zespołów, eliminacje odbędą się w dniu finału. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia oraz zmiana dnia eliminacji na dzień finału zostanie przesłana mailem. Numery startowe będą nadawane w odwrotnej kolejności od terminu zgłoszenia,
w przypadku eliminacji szkoła która zajmie I miejsce po eliminacjach dostaje ostatni numer startowy na finale.

Etap II Eliminacje dnia  12.11.2015r. o godz. 9.30

Test wiedzy dla każdego uczestnika jednokrotnego wyboru. Zawodnicy muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej. Suma punktów całej drużyny decyduje o kolejności miejsc. Sprawdzian z przepisów ruchu drogowego wyłoni 10 drużyn, które wezmą udział w Finale. Punktacja z części teoretycznej:

1 błąd ze znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej                            2 pkt. karne

1 błąd z ogólnych przepisów ruchu drogowego                                                                  5 pkt. karnych

1 błąd ze znajomości znaków drogowych                                                                          5 pkt. karnych

1 błąd ze znajomości bezpiecznego poruszania się na rowerze                                           3 pkt. karne

1 błąd ze znajomości pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie                                    10 pkt. karnych

Ocena części teoretycznej: Najlepszą drużyną okaże się zespół którego zawodnicy otrzymają NAJMNIEJ punktów karnych.

E t a p III  Finał  dnia 19.11.2015r. o godz. 9.30 zakończenie godz. 12.30

1. Zawodnicy piszą test ze znajomości przepisów ruchu drogowego tak jak w eliminacjach

2. Cześć Praktyczna wyposażenie: podstawowe, dodatkowe,  stan techniczny roweru, dodatkowo bezpieczeństwo własne (na przykładzie rowerów, składak/miejski i górski).

1. Sprawdzenie i omówienie wyposażenia  podstawowego
  2. Sprawdzenie i omówienie wyposażenia dodatkowego roweru
  3. Sprawdzenie i omówienie stanu technicznego roweru mającego wpływ na bezpieczeństwo jazdy i ewentualnie naprawienie stwierdzonych uszkodzeń za pomocą, zacisków, kluczy i pompki

4.   Zadbanie o  bezpieczeństwo własne: elementy odblaskowe (kask i kamizelka)

5.   Na wykonanie zadania przewidziany czas to 4 minuty

6. Zawodnicy losowo wybierają jedną czynność i wykonują ją po kolei. Każdy
    z zawodników wykonuje jedną czynność .

1. Kolejność wykonania zadania: wyposażenie roweru. podstawowe, dodatkowe,  potem stan techniczny.
  2. Ocena części praktycznej   10 pkt. za prawidłową odpowiedź, odpowiedź niepełna  5pkt brak 0.

Najlepszą drużyną okaże się zespół którego zawodnicy otrzymają NAJWIĘCEJ punktów karnych.

Klasyfikacja:  I miejsce zajmie drużyna, której miejsca z dwóch konkurencji teoretycznej
 i praktycznej będzie Najwyższa. W przypadku uzyskania tego samego wyniku o kolejności miejsc zadecyduje  wyższe miejsce z części teoretycznej, praktycznej i czas.

O r g a n i z a t o r :

MDK ul. Słowackiego 17, 26-600 Radom, adres poczty e-mail: brd.mdk@wp.pl