Menu odnośników dodatkowych

Grafika komputerowa

Wiek uczestników: 
8-16 lat
Nauczyciel: 
Krzysztof Duda

Do udziału w zajęciach zachęcamy absolutnie wszystkich, którzy chcieliby osobiście zaprzyjaźnić się z programem CorelDRAW i poznać jego możliwości oraz możliwości innych programów z pakietu Corel.

Będziemy pracowali metodą projektów i tworzyli własne prace graficzne.

Poznamy dobre praktyki leżące u podstaw pracy z programem –  właściwą konfigurację dokumentów oraz interfejsu użytkownika, poprawne przygotowanie prac do wydruku lub prezentacji w Internecie.

Nauczymy się wykorzystania fotografii w projektach graficznych – łączenia grafiki wektorowej ze zdjęciami oraz przekształcania zdjęć na grafikę wektorową.

Nauczymy się pracy z tekstem i jego wykorzystania w projektowaniu graficznym.

Poznamy możliwości, jakie początkującemu grafikowi daje program CorelDRAW oraz Corel Photo-Paint.

Grafika komputerowa to dziedzina, która łączy informatykę, matematykę i sztukę. Polega na tworzeniu obrazów, linii, wykresów itp. za pomocą specjalnego oprogramowania - w przypadku naszych zajęć - pakietu CorelDRAW. Na przestrzeni lat grafika komputerowa stała się nieodłącznym elementem większości branż. Tak naprawdę ciężko wskazać produkt, którego nie dotknęła ręka grafika komputerowego. 

Uczestnictwo w zajęciach daje możliwość rozwijania własnych zainteresowań plastycznych i przygotowanie się do podjęcia poważnych wyzwań w przyszłości.

Powiązane artykuły

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu