Menu odnośników dodatkowych

Studio Piosenki „Fermata” - Zespół Piosenki Folk „Radomiś”

Nauczyciel: 
Mirosław Strzelecki

Członkowie zespołu  folklorystycznego „RADOMIŚ” rozwijają umiejętność śpiewu oraz technikę gry na wybranych instrumentach tj. akordeon, skrzypce, gitara, bębenek.  Zespół jest kilkukrotnym laureatem Dni Kolbergowskich w Przysusze,  Festiwalu im. J. Derlety w Szydłowcu, Festiwalu im. J. Myszki w Iłży oraz „Powiśloków”  w Lipsku, a także Mazowieckim Przeglądzie Folkloru w Mińsku Maz. „Radomiś” swymi występami uświetniał Dni Radomia, Dni „Jabłka i papryki”, skaryszewskie „Wstępy”, Święto Papryki w Przytyku, okolicznościowe festyny w Muzeum Wsi Radomskiej, Kiermasze Sztuki Ludowej w Iłży, Orońsku czy Szydłowcu. Zespół chętnie występuje na festynach organizowanych przez Centrum Aktywności Lokalnej na terenie Radomia oraz całego Powiatu Radomskiego.

Nauka gry na wybranych instrumentach muzycznych:

 • śpiew,
 • akordeon,
 • flet,
 • instrumenty klawiszowe,
 • skrzypce,
 • gitara.

   Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


   Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

   Media społecznościowe

   Obserwuj nas:

   Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

   © Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu