Występy wychowanków MDK na pikniku „Bez Barier” oraz wyścig kolarski w Orońsku

W niedzielę, 20 października 2024 roku na terenie MOSiR Borki odbywał się drugi dzień pikniku „Bez Barier” - „Bardzo cenne małocenne”. Miło nam donieść, że Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu wniósł też swoja cegiełkę - w samo południe, widzowie mogli podziwiać popisy taneczne hip-hop grupy Lumbago Team pod opieką pana Marcina Wieczorka. Z kolei Wiktoria Michalska, podopieczna pana Mirosława Strzeleckiego zaprezentowała swoje umiejętności wokalne.

„Bardzo cenne małocenne” to kampania informacyjno-promocyjna, której głównym celem jest propagowanie spożycia ryb, w szczególności tych niedocenianych i „małocennych”, skupiając się na promowaniu gatunków ryb słodkowodnych. Inicjatorem wzbogacenia diety o ryby jest znany kucharz Mikołaj Rey.

Uczestnicy koła rowerowego MTB z MDK Radom na wyścigu w Orońsku

W tym samym dniu, o godzinie 13:30 w Orońsku wystartował kolarski wyścig szosowy III Memoriał Stanisława Chełmińskiego. Zawodnicy mieli do pokonania dystans na trasie okrężnej o długości 20 km. Wszystkim dały się we znaki cztery długie podjazdy na świetnie zabezpieczonej trasie.

W zawodach wzięli udział m.in. podopieczni pana Mirosława Strzeleckiego z MDK Radom. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Hania Michalska. Czwarte miejsce zajął Adam Nienartowicz, a tuż za nim metę przejechali Filip Michalski i Tymon Byzdra.

Warto dodać, ze wśród uczestników pojawili się zawodnicy nawet z Łodzi, Wrocławia, Krakowa i Biłgoraja. Po wyścigu smaczny poczęstunek zapewniły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wałsnowie.

Mirosław Strzelecki