Menu odnośników dodatkowych

Nauka gry na gitarze

Wiek uczestników: 
9-25 lat
Nauczyciel: 
Marek Antoni Tom

Nauka gry na gitarze prowadzona jest w trzech grupach wiekowych:

  • 9-12 lat - podstawy gry na gitarze 
  • 12-15 lat - rozwijanie umiejętności gry w zakresie muzyki: popularnej, folkowej, popowej, country
  • 15-25 lat - rozwijanie umiejętności gry w zakresie muzyki: blues, rock, jazz.

Wychowankowie koła gitarowego uczestniczą w grupowych zajęciach nauki gry. Prowadzone są różnorodne formy artystycznego działania: wokalno-instrumentalne, instrumentalne, zespoły muzyczne oraz solo.

Młodzi gitarzyści, często zasilani przez wychowanków z innych sekcji, np. wokalnych (pan Rafał Balicki i pani Iwona Skwarek), czy perkusyjnych (pan Leszek Zelga), uczestniczą w koncertach na terenie miasta oraz organizowanym przez MDK Koncercie Galowym Wychowanków.

Wychowankowie występują również na „GITAROWYM HYDE PARKU”, gdzie na zakończenie roku szkolnego prezentują swój dorobek. Koncert cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców, opiekunów, dziadków, przyjaciół i znajomych.

Najzdolniejsi gitarzyści na swej drodze rozwoju muzycznego współpracują w studiu nagrań z realizatorem dźwięku panem Andrzejem Wartynim. Ich materiały biorą udział w eliminacjach do konkursów i festiwali ogólnopolskich, m.in. festiwalu piosenek grupy The Beatles - „Beatlemania” w Domu Kultury „Świt” w Warszawie oraz Konfrontacjach Gitarowych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku, zdobywając wyróżnienia i nagrody. Uczestniczymy również w wielu interesujących warsztatach gitarowych prowadzonych przez „autorytety gitary”. 

Powiązane galerie

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu