Gimnastyka artystyczna z elementami akrobatyki, Zespół „Pajęczarki”

Wiek uczestników:
powyżej 6 lat
Nauczyciel:
Anna Stawczyk

Gimnastyczki specjalizują się w tworzeniu piramid, piramid wieloosobowych, układów ćwiczeń wolnych do muzyki oraz układów z przyborem. Jest to grupa pokazowa biorąca udział w galach, festynach, pokazach.

Gimnastyka jest dyscypliną, która wymaga gibkości, skoczności, zwinności.

Na zajęciach wychowankowie bawią się i uczą:

• prawidłowej postawy,
  • ładnego poruszania się,
  • podstawowych ćwiczeń gimnastycznych,
  • marszu gimnastycznego,
  • podstawowych elementów akrobatyki (przewrotów, mostków, przerzutów bokiem, stania na rękach) wzmacniając mięśnie całego ciała.

Uprawianie gimnastyki kształtuje:

• szybkość, skoczność, gibkość i wytrzymałość oraz sprawność manualną,
  • zapewnia zdrowe spędzanie czasu wolnego po nauce,
  • uczy koleżeńskości i współżycia w grupie,
  • wzmacnia organizm,
  • pozwala brać udział w zawodach i pokazach.

W Młodzieżowym Domu Kultury organizowane są Zawody Gimnastyczne o Puchar Dyrektora MDK. Jest to impreza cykliczna, w której wychowankowie prezentują układ ćwiczeń wolnych na macie. Zawody są sprawdzianem umiejętności nabytych w czasie zajęć gimnastycznych i odbywają się w dwóch kategoriach: zaawansowana o wysokim stopniu trudności oraz niezaawansowana dla początkujących.

W Młodzieżowym Domu Kultury działa grupa gimnastyczek „PAJĘCZARKI”.

Sukcesy zespołu:

Dziękujemy firmom Zakłady Drzewne "GAJEWSKI" i Parkett Service za ufundowanie strojów dla grupy akrobatycznej "Pajęczarki".

Filmy:

Piszą o nas: