PAJĘCZARKI z medalami Mistrzostw Świata - 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale!

Reprezentantki Zespołu Akrobatycznego PAJĘCZARKI MDK Radom pod kierunkiem trenerki Anny Stawczyk kilkukrotnie stawały na podium Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

WDA FITNESS World Championship 2023 to kilkudniowe międzynarodowe zawody, odbywające się w stolicy Węgier. Zawody odbyły się 15 i 16.06.2023 r. Podczas zawodów można było obejrzeć zawodniczki i zawodników z kilku krajów, a na scenie zaprezentowano kilkaset układów. Radomskie PAJĘCZARKI walczyły o tytuły Mistrzyń Świata w Fitness & Acrobatic Show, reprezentując Polish Fitness Team.

Najwięcej złotych medali, bo aż cztery, wywalczyła 11-letnia Iga Wojcieszczyk w kategoriach Solo, Duet, Trio oraz Grupa.

Podopieczne Anny Stawczyk zdobyły tytuły Mistrzyń Świata i 6 złotych medali w kategoriach:

• I miejsce – Matylda Kotowicz - Fitness Dance Adult;
  • I miejsce – Iga Wojcieszczyk - kategoria Acrobatic Show Teen solo 11 lat;
  • I miejsce – Duet Aleksandra Podsiadło, Iga Wojcieszczyk - „THIS TIME HAS COME” – duo Junior;
  • I miejsce – Anna Zaft, Dominika Witkowska – duo Kid;
  • I miejsce – Iga Wojcieszczyk, Oliwia Boniecka, Aleksandra Podsiadło, - „INCEPTION” - Fitness Dance Trio Adult;
  • I miejsce – „HEADS WILL ROLL” - Fitness Dance Group Adult.

Srebrne medale zdobyły:

• II miejsce – Hanna Jaworska, Zofia Krąpiec - „TOTAL VIEW” - Fitness Dance duo Teen
  • II miejsce – Matylda Kotowicz, Maria Podsiadła, Małgorazta Witczak - „DARK” - Fitness Dance Trio Adult
  • II miejsce – ,,African Girls” - Fitness Dance Group Junior

• IX miejsce - Kamila Sońta
  • XI miejsce – Anna Zaft
  • XII miejsce – Nikola Jagiełło

Były to ostatnie zawody przed wakacjami. Pozostaje życzyć cudownym akrobatkom wspaniałego, zasłużonego wypoczynku, by mogły od września z zapałem wrócić na salę treningową i nadal cieszyć nas swoimi sukcesami.

To był cudowny wyjazd, nie tylko pod względem rywalizacji sportowej, ale również integracji z innymi klubami.

Pajęczarki, jestem z Was bardzo dumna, każdy Wasz występ dostarcza mi niesamowitych emocji. Przeżywam z Wami bardzo mocno sukcesy i porażki. Dla mnie jesteście wspaniałe.

Ogromne podziękowania dla Małgorzaty Dzbuk, Moniki Biernackiej, Anety Curyło, Agnieszki Śledź za nieocenione wsparcie, pomoc w opiece i przygotowaniach zawodniczek do startów.

Dziękujemy Marcinowi Gawrońskiemu za bezpieczną podróż i wspaniałe towarzystwo.

Anna Stawczyk