O Nas

MDK jest placówką wychowania pozaszkolnego, która uzupełnia i wzbogaca proces edukacji. Działa na rzecz właściwego zagospodarowania czasu wolnego, sprzyja rozwojowi zainteresowań, umiejętności oraz wrażliwości wychowanków. Promuje twórczość dzieci i młodzieży. Z uczestnikami zajęć pracują wysoko wykwalifikowani nauczyciele, których cechuje wiedza i szczególny dar pedagogiczny. Wychowankowie naszego domu kultury są laureatami wielu prestiżowych nagród, odnoszą sukcesy w kraju i za granicą. MDK organizuje festiwale, konkursy, przeglądy, turnieje oraz imprezy edukacyjne, rekreacyjneokazjonalne. W czasie wakacji i ferii zimowych odbywają się półkolonie, półzimowiska, warsztaty i plenery artystyczne.