Menu odnośników dodatkowych

Plastyka dziecięca „Akcent”

Wiek uczestników: 
5-12 lat
Nauczyciel: 
Henryka Lech

Popularne techniki plastyczne, techniki graficzne, malarstwo na szkle, malarstwo na tkaninie, techniki dekoracyjne, formy przestrzenne, udział dzieci w konkursach plastycznych, lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, zajęcia i wyjazdy plenerowe, miła atmosfera

PRACOWNIA PLASTYCZNA DZIECIĘCA
MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY
zaprasza na zajęcia prowadzone przez Henrykę Lech

W programie zajęć m.in.:

  • POPULARNE TECHNIKI PLASTYCZNE
  • TECHNIKI GRAFICZNE
  • MALARSTWO NA SZKLE
  • MALARSTWO NA TKANINIE
  • TECHNIKI DEKORACYJNE
  • FORMY PRZESTRZENNE
  • UDZIAŁ DZIECI W KONKURSACH PLASTYCZNYCH
  • LOKALNYCH, REGIONALNYCH, OGÓLNOPOLSKICH I MIĘDZYNARODOWYCH
  • ZAJĘCIA I WYJAZDY PLENEROWE
  • MIŁA ATMOSFERA

Sala nr 15 MDK, ul. Słowackiego 17

Mgr sztuki Henryka Lech jest nauczycielką plastyki w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.
Prowadzi zajęcia plastyczne od września 2001 r. Na zajęcia uczęszczają dzieci w wieku od 5 -12 lat w grupach początkowych i zaawansowanych.

Dzieci poznają i doskonalą swoje umiejętności w technikach: rysunkowych - rysowanie ołówkiem, kredką, węglem, kredą, flamastrami, pastelami, W technikach malarskich - malowanie temperą, plakatówką, akwarelą, kolorowymi tuszami, farbami witrażowymi,  farbami akrylowymi. W technikach powielanych i druku - grafika linoryt, monotypia, drukowanie stemplem, frotaż.
W technikach dekoracyjnych na płaszczyźnie - batik, pisanki, mozaika, wydzieranka, kolaż, wycinanka „richelieu”, witraż z papieru, aplikacje.
W technikach modelowania-formowania bryły - lepienie z gliny, plasteliny, modeliny, formowanie masy papierowej, masy solnej, ciastoliny, rzeźba w mydle.
W technikach formowania przestrzennego z różnych materiałów - z papieru - origami, tekturki, drutu, liści, na butelkach, na stelażu z drutu, kukiełki -mini teatrzyk i inne.

Uczniowie biorą udział w konkursach plastycznych wewnętrznych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych – zdobywają nagrody i wyróżnienia, oraz w imprezach masowych organizowanych przez MDK - wycieczki, wyjazdy plenerowe.
Prace plastyczne dzieci w formie wystaw, prezentacji zdobią ściany, gablotki i pracownie MDK.
 

ZAPRASZAMY

 

Osiągnięcia dzieci w konkursach plastycznych:

  • „Przyroda 2002”, Radom, ogólnopolski konkurs plastyczno-fotograficzny nagrody i dyplomy za kwalifikację do wystawy otrzymało 3 dzieci Monika Nogaj l. 5, Paulinka Nogaj l. 3 , Ewa Zapalska l. 6,
  • „Bezpieczne wakacje z PZU Życie S.A. i Echem dnia” Radom 2003 regionalny konkurs plastyczny, nagrodę i dyplom otrzymała   Ewa Zapalska l.7
  • „Bezpieczne wakacje z PZU Życie S.A. i Echem dnia”, Radom 2005, regionalny konkurs plastyczny, wyróżnienie dla Mai Lech lat 11,
  • „Pogodna jesień z PZU Życie i Echem Dnia” , Radom 2003 , regionalny konkurs plastyczny, nagrody i dyplomy otrzymało 4 dzieci: Igor Stobiecki l.9 i Ewa Zapalska l.7 oraz dzieci niepełnosprawne Ala Sobuta l.11 i Sebastian Rysiewski l. 7
  • „Bezpieczna i Pogodna Jesień z PZU S.A.,PZU Życie SA i Echem Dnia”, Radom 2004  nagroda główna dla Mai Lech lat 11 i wyróżnienie dla Marleny Grymuły lat 12,
  • „Święto Jabłka i Papryki”, Radom 2003  regionalny, plenerowy konkurs plastyczny, 2 równorzędne nagrody I otrzymali Igor Stobiecki l.9 i Daria Kilar l. 8, wyróżnienie Joanna Olas l.8
  • „Europa w Szkole 2004” ,13 edycja konkursu pod honorowym  Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, kwalifikacja na etap wojewódzki dla Ewy Zapalskij l.7 i Julii Pogody l.6 
  • „Anioł” 2004, międzyszkolny konkurs, I nagroda dla Marty Zahorskiej lat 12, II nagroda dla Kingi Gołębiewskiej lat 7, III nagroda dla Martyny Grzegorczyk lat 7 oraz 5 wyróżnień dla Pauliny Nogaj l.5, Michała Kani l.4, Natalii Wawer l.5, Joanny Prokopczyk l.5, Agnieszki Grymuły l.12,
  • „Ciszej i bezpieczniej-ochrona zdrowia przed hałasem”  ,czerwiec 2005, ogólnopolski konkurs,  nagroda za wyróżnienie dla Kingi Gołębiewskiej lat 7,
  • „Krajobraz Polski- tradycje, współczesność, przyszłość” ,październik 2005 XXVIII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Gorzów Wielkopolski 2005, nagroda dla Martyny Grzegorczyk lat 7, wyróżnienie dla Oskara Skowrońskiego lat 7,
  • „Krajobraz Polski – tradycje, współczesność, przyszłość”, ogólnopolski konkurs plastyczny dzieci i młodzieży etap wojewódzki  Warszawa grudzień 2005 wyróżnienia dla Martyny Grzegorczyk l.7, Julii Pogody l.7, Mai Lech l.12, Moniki Nogaj l.8, Pauliny Nogaj l.7, Oskara Skowrońskiego l.7, Magdaleny Mazur l.10
  • „Dziecko i Pies”, listopad 2005 VII Międzynarodowy Konkurs Twórczości plastycznej Dzieci i Młodzieży Częstochowa 2005, kwalifikacja do wystawy pokonkursowej dla Mai Lech lat 11,
  • „Ilustracja do Baśni Hansa Christiana Andersena”, listopad 2005 Biblioteka Publiczna im, J. i A. Załuskich i MDK w Radomiu 2005, nagrody dla: Justyny Bryk lat 7, Darii Latos lat 6, Agnieszki Kądzieli lat 9, wyróżnienia dla: Julii Pogody lat 7, Grzegorza Falińskiego lat 7, Kingi Gołębiewskiej lat 7, Adrianny Głuch lat 6, Natalii Wawer lat 6, kwalifikacje do wystawy Martyna Grzegorczyk l.6, Michał Kania l.5, Natalka Wawer l.6
  • „Pocztówka do świętego Mikołaja” , grudzień 2005 -Klub Kultury „Zastów” Warszawa, 7 ogólnopolski konkurs plastyczny dzieci i młodzieży: nagrody za zajęcie II miejsc dla Justyny Bryk lat 7 i Jana Dudy lat 8, wyróżnienie dla Antoniego Sikory lat 5,
  • „Gwiazdkowy Świat”, grudzień 2005  ZSI Lubin międzynarodowy konkurs plastyczny: wyróżnienie dla Darii Latos lat 6, kwalifikacje do wystawy Monika Nogaj lat 8 i Maja Lech lat 12.
  • „Zapobiegam pożarom i ostrzegam przed nimi” ,kwiecień 2006 etap powiatowy Radom ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej na szczeblu Miasta Radomia – Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych UM : 2 drugie miejsca ex equo dla Pauliny Jurczak l. 7 i Justyny Bryk l. 7.
  • „Przyroda 2006”, czerwiec 2006 MDK Radom Ogólnopolskie Biennale Plastyczno-fotograficzne Dzieci i Młodzieży: wyróżnienia dla Izabeli Włodarczyk l. 6 i Wiktorii Romanek l. 7, nagroda dla Aleksandry Lech l. 16 (zgłoszenie indywidualne), kwalifikacje do wystawy pokonkursowej dla Magdy Włodarczyk l. 7, Nadii Jastrząb l. 7, Marysi Skurosz l. 6, Adama Rusa l. 7
  • „Moja Rodzina” , czerwiec 2006 MDK Częstochowa VI Ogólnopolski konkurs plastyczny: kwalifikacje do wystawy pokonkursowej dla Adama Rusa l. 7 i Michała Perneta l. 8
  • „Pocztówka z wakacji” , październik 2006 Klub Kultury „Zastów” Warszawa: III nagroda dla Agnieszki Swend l. 8, wyróżnienia dla Magdy Wójcickiej l. 6, Martyny Krynickiej l. 7, Moniki Nogaj l. 9
  • „Moje miasto – moja miejscowość” , listopad 2006 MDK Lidzbark Warmiński XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: nagroda dla Aleksandry Bińkowskiej l.8
  • „Pocztówka do świętego Mikołaja” , grudzień 2006  Klub Kultury „Zastów” Warszawa: wyróżnienie dla Kai Strzemieckiej l. 6
  • „Gwiazdkowy Świat”, grudzień 2006 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Lubin na Śląsku: nagroda dla Antka Sikory l. 6, wyróżnienia dla Moniki Nogaj l. 9 i Hani Kubat l.8
  • „Okaż mi serce – Los psów w mieście”, grudzień 2006 Centrum Edukacji Ekologicznej i Gmina Miasta Radom: wyróżnienie dla Katarzyny Zielińskiej l. 12
  • „Bezpieczne wakacje z PZU Życie S.A. i Echo Dnia” , czerwiec 2007 Radom: I nagroda dla Magdy Czerwińskiej l. 9 i wyróżnienia dla Wiktorii Zacharskiej l. 9, Ady Panasewicz l. 12, Izy Włodarczyk l. 7, Kai Strzemieckiej l. 6
  • „Tęczowy Kalendarz” , październik 2007 V międzynarodowy konkurs plastyczny MDK Tychy, wyróżnienie dla Aleksandry Lech l. 18
  • „Pocztówka z wakacji” , październik 2007 ogólnopolski konkurs plastyczny (IV edycja) KK „Zastów” Warszawa, wyróżnienia dla Natalii Zielińskiej l. 6 i Szymona Zycha l. 8
  • „Kwiaty z pól, łąk i ogrodów” , październik 2007 międzynarodowy konkurs plastyczny KK „Zastów” Warszawa, wyróżnienia dla Wiktorii Zacharskiej l. 10 i Łukasza Frączka l. 8
  • „Nasi mniejsi bracia – gatunki chronione” , listopad 2007 regionalny konkurs plastyczny MDK Radom, wyróżnienia dla Edyty Nogi l. 7 i Agatki Paduch l. 6
  • „Barwy Jesieni” , listopad 2007 XIII ogólnopolski konkurs plastyczny MDK Racibórz, kwalifikacja do wystawy dla Marysi Sajór l. 8
  • „Nasi mniejsi bracia – gatunki chronione”, listopad 2007 regionalny konkurs plastyczny MDK Radom, wyróżnienie dla Agaty Paduch l.6 i Edyty Nogi l.6 
  • „Pocztówka do Świętego Mikołaja”, grudzień 2007 ogólnopolski konkurs plastyczny K.K. ”Zastów”  Warszawa, wyróżnienie dla Weroniki Rychlik l.6
  • „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna” , grudzień 2007 - III ogólnopolski konkurs plastyczny MDK Bydgoszcz, nagroda I i II dla Mai Kazana l.7 i Agnieszki Kacprzak l.9
  • „Europejska Noc Muzealna”, maj 2008 w Muzeum Okręgowym w Radomiu w konkursie kaligraficznym II nagroda dla Magdy Sochy l.15, III dla Mai Lech l.15 oraz w konkursie rzeźbiarskim wyróżnienie dla Mai Lech l.15
  • „Zaczarowany krawat”, czerwiec 2008 II Ogólnopolski konkurs plastyczny MDK Wieluń, wyróżnienie dla Karoliny Łaski l.7 i Niny Kwiatkowskiej l.9
  • „Przyroda 2008”, czerwiec 2008 IV Ogólnopolskie Biennale Plastyczno-Fotograficzne MDK Radom, wyróżnienie dla Kai Strzemieckiej l.7 i kwalifikacja do wystawy dla Karoliny Łaski l.7
  • „Pocztówka do Świętego Mikołaja”, grudzień 2008 X ogólnopolski konkurs plastyczny K.K. ”Zastów”  Warszawa, III nagroda dla Jana Zderkiewicza l.6 w kat. wiekowej 5-6 lat, III nagroda dla Oli Szpilskiej l.7 w kat. wiekowej 7-9 lat oraz wyróżnienia dla Bartosza Kaczmarczyka l.6 w kat. wiekowej 5-6 lat i Natalii Jasińskiej l.9 w kat. wiekowej 7-9 lat
  • „Gwiazdkowy Świat”, grudzień 2008 międzynarodowy konkurs plastyczny PWS PKInSEA przy ZSI w Lubinie, nagroda dla Michała Gradzika l.7 i wyróżnienie dla Marty Mocarskiej l.10
  • „Tradycje Wielkanocne”, kwiecień 2009 VII ogólnopolski konkurs plastyczny POKiS w Płocku, kwalifikacja do wystawy dla Agnieszki Łazińskiej l.7
  • „Tu, gdzie mieszkam...”, czerwiec 2009 V ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży OPP w Warszawie, kwalifikacja do wystawy dla Filipa Nogaja l.7 i Marii Żurowskiej l.10 
  • „Pocztówka do Świętego Mikołaja”, grudzień 2009 XI ogólnopolski konkurs plastyczny KK „Zastów” w Warszawie, II nagroda dla Natalii Broniewskiej l. 9
  • „Gwiazdkowy Świat”, grudzień 2009 VI międzynarodowy konkurs plastyczny PWS PKInSEA przy ZSI w Lubinie, wyróżnienie dla Kasi Bukowskiej l. 6
  • „Kartka Świąteczna i Zabawka choinkowa”, grudzień 2009 powiatowy konkurs plastyczny DK „Borki” w Radomiu, wyróżnienia dla Oliwii Pomarańskiej l. 7, Kaii Strzemieckiej l. 8, Kasi Bargiel l. 7
  • „Moja ilustracja do baśni braci Grimm”, styczeń 2010 regionalny konkurs plastyczny dla najmłodszych MBP im Załuskich w Radomiu, I nagroda dla Kasi Bukowskiej l. 6, II naroda dla Julii Markowskiej l. 6
  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Nasi mniejsi bracia - gatunki chronione", maj 2010 - wyróżnienia dla Igi Bryk (l.9), Doroty Krąpiec (l.11) oraz Kasi Bukowskiej (l.7)
  • V Ogólnopolskie Biennale Plastyczno-Fotograficzne "Przyroda 2010", MDK Radom - wyróżnienie dla Kasi Bukowskiej (l.7)
  • Konkurs plastyczny "Mój przyjaciel miś", grudzień 2010 r., MDK Radom - wyróżnienia: Antonina Gospodarczyk (l. 6), Julia Gierczak (l. 6), Julia Kalita (l. 6), Dominika Kasprzycka (l. 5), Agata Grabarczyk (l. 8), Weronika Rychlik (l. 9)
  • Konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo dziecka", luty 2011 r., MDK Radom - I nagroda dla Doroty Krąpiec (l. 12), III nagroda dla Julii Gierczak (l. 6), wyróżnienie dla Justyny Bryk (l. 12)
  • XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "To, co piękne wokół nas", luty 2011 r., Dąbrowa Górnicza - wyróżnienie dla Małgosi Pentek (l. 5), kwalifikacje dla Gabrysi Kraski (l. 6), Aleksandry Janek (l. 7), Michała Wojciechowskiego (l. 6)
  • IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Moja Kartka Walentynka", luty 2011 r., Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach - wyróżnienie dla Niny Gołębiewskiej (l. 7)
  • V edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. „Anioł”, PSP Nr 6 w Radomiu, grudzień 2011 - wyróżnienia: Natalka Krawczyk (l. 5), Maja Kulińska (l. 5), Kamilka Pawlak (l. 5), Kasia Bukowska (l. 8)
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny "Palma, Pisanka, Karta Wielkanocna", Dom Kultury "Borki", kwiecień 2012 - nagrody dla Joanny Kostkiewicz (l. 5) i Agnieszki Łazińskiej (l. 10)
  • Konkurs Plastyczny „Pluszowy Miś - Wczoraj i Dziś”, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu Filia Nr 16, listopad 2012 r. - I miejsce - Oskar Pająk, II miejsce - Laura Dzięgielewska, wyróżnienie - Paweł Brudnias
  • XIV Powiatowy Konkurs pt. „Karta ze Świąt i zabawka choinkowa”, DK „Borki” - II nagroda dla Kasi Bukowskiej, (l. 9) - grudzień 2012
  • Konkurs „Rysunkowy list do Świętego Mikołaja”, Serwis informacyjny „Co za dzień” - wyróżnienie dla Pawła Brudniasa (l. 9) - grudzień 2012
  • Powiatowy konkurs plastyczny "Palma, Pisanka, Karta Wielkanocna", DK "Borki" w Radomiu - III nagroda dla Oskara Pająka, marzec 2013
  • XV Powiatowy konkurs plastyczny "Karta ze świąt i zabawka choinkowa", DK "Borki" w Radomiu - wyróżnienie dla Feng Ye, Kajetana Marciniaka, Mai Kobiałki, Oskara Pająka, grudzień 2013
  • Ogólnopolski konkurs plastyczny "Choinki Jedynki - Magia świąt", Polskie Radio S.A. Program I w Warszawie - wyróżnienie dla Kasi Bukowskiej l. 10, grudzień 2013
  • Powiatowy konkurs plastyczny "Palma, Pisanka, Karta Wielkanocna", DK "Borki" w Radomiu - III nagroda dla Róży Zimnickiej, kwiecień 2014
  • Konkurs plastyczny "Szczęśliwa rodzina" WE,SiT UM w Radomiu, wyróżnienie Prezydenta Miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka dla Małgosi Urbańskiej, maj 2014
  • Konkurs plastyczny "I Kudłate i Łaciate", MBP filia nr 16 w Radomiu I miejsce dla Hani Rogali l. 7, II miejsce dla Zuzanny Zięby l. 8, III miejsce dla Alana Mazurka l. 7, październik 2014 
  • Konkurs plastyczny inicjatywa INTERFACH, MDK w Radomiu "Wyjątkowa kartka świąteczna" - nagroda Rady Rodziców dla Anieli Mazurek l. 4, wyróżnienie dla Mikołaja Kępy l. 6, listopad 2015 
  • Powiatowy konkurs plastyczny dla najmłodszych "Karta ze Świąt i zabawka choinkowa", DK "Borki" w Radomiu - wyróżnienia dla Mikołaja Kępy l. 6, Klaudii Sikory l. 6, Zuzanny Mirosz l. 7, grudzień 2015
  • Wewnętrzny konkurs plastyczny "Źle nie daj się", MDK w Radomiu - nagroda dla Niny Stanios l. 7, marzec 2016

  • Wewnętrzny konkurs plastyczny "Zdrowe zęby  - zdrowe ciało"", MDK w Radomiu - nagroda dla: Michaliny Żuchowskiej l.10, Joanny Kęsiak l. 10, wyróżnienie dla Julii Stolarskiej l. 10, marzec 2016 

  • Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej dla: Oliwii Pająk l. 5, Róży Pająk l. 5, Anieli Mazurek l. 5, Zosi Zaręby l. 6, Justyny Jaskólskiej l. 10, marzec 2016

  • Ogólnopolski konkurs plastyczny "Kartka Wielkanocna - Wiosna 2016", Młodzieżowe Centrum Dzieci i Młodzieży w Legnicy - wyróżnienie dla Weroniki Rosik l. 11, marzec 2016

  • Powiatowy konkurs plastyczny "Palma, Pisanka, Karta Wielkanocna", DK "Borki" w Radomiu - wyróżnienie dla Małgosi Puch l. 8, marzec 2016

  • Wyróżnienie dla Anieli Mazurek (lat 6) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Karteczka Świąteczna Bożonarodzeniowa i Noworoczna", Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" w Krakowie, 10 stycznia 2018 r.

Oraz osiągnięcia w konkursach wewnętrznych MDK, PAK, PIM, Biblioteka MDK, Pracownia plastyczna MDK:

  • „Bajkowe Święta” I, II,III,
  • „Bajkowe Święta - Gwiazdka w Bullerbyn”,
  • „Z perspektywy mrówki” I, II,
  • „Moja kartka wielkanocna”,
  • „Logo Studio Piosenki Fermata”,
  • „Dziękuję-Nie”,
  • „Nie ufam nieznajomym”,
  • „Bajki na Dzień Dobry”,
  • „V ogólnopolskie urodziny Kubusia Puchatka – w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”,
  • „90 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza”,
  • „Exlibris biblioteki MDK”,
  • „Pejzaż zimowy”,
  • „Moje ulubione ferie zimowe”,
  • „Ilustracja do książki” -w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w VIII ogólnopolskim tygodniu czytania dzieciom.
  • „Biblioteka moich marzeń”, dwa wyróżnienia, grudzień 09r.
  • „Bezpieczeństwo dzieci”,dwie I nagrody, II nagroda, I wyróżnienie, styczeń 10r.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu