Menu odnośników dodatkowych

Gimnastyka artystyczna z elementami akrobatyki, Zespół „Pajęczarki”

Nauczyciel: 
Anna Stawczyk

Gimnastyczki specjalizują się w tworzeniu piramid, piramid wieloosobowych, układów ćwiczeń wolnych do muzyki oraz układów z przyborem. Jest to grupa pokazowa biorąca udział w galach, festynach, pokazach.

Gimnastyka jest dyscypliną, która wymaga gibkości, skoczności, zwinności.

Na zajęciach wychowankowie bawią się i uczą:

  • prawidłowej postawy,
  • ładnego poruszania się,
  • podstawowych ćwiczeń gimnastycznych,
  • marszu gimnastycznego,
  • podstawowych elementów akrobatyki (przewrotów, mostków, przerzutów bokiem, stania na rękach) wzmacniając mięśnie całego ciała.

Uprawianie gimnastyki kształtuje:

  • szybkość, skoczność, gibkość i wytrzymałość oraz sprawność manualną,
  • zapewnia zdrowe spędzanie czasu wolnego po nauce,
  • uczy koleżeńskości i współżycia w grupie,
  • wzmacnia organizm,
  • pozwala brać udział w zawodach i pokazach.

W Młodzieżowym Domu Kultury organizowane są Zawody Gimnastyczne o Puchar Dyrektora MDK. Jest to impreza cykliczna, w której wychowankowie prezentują układ ćwiczeń wolnych na macie. Zawody są sprawdzianem umiejętności nabytych w czasie zajęć gimnastycznych i odbywają się w dwóch kategoriach: zaawansowana o wysokim stopniu trudności oraz niezaawansowana dla początkujących.

 

 

W Młodzieżowym Domu Kultury działa grupa gimnastyczek „PAJĘCZARKI”.

Sukcesy zespołu:

  • 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbyły się VIII Zawody w Gimnastyce Sportowej Dziewczat i Chłopców. W klasyfikacji końcowej dziewczęta z zespołu Pajęczarki w wieloboju drużynowym zajęły II miejsce.
    • Wiktoria Gadajska
    • Ola Fedorowicz
    • Inga Kobyłecka
    • Maria Podsiadła
    • Maria Mazurkiewicz
    • Natalia Bednarska
    • Ania Lichota
    • Iga Majewska
    • Maja Zajączkowska
    • Cioć Martyna
    • Hania Izbicka
    • Hania Biernacka 
    • Ada Biernacka

    W zawodach wzięły udział dzieci klas I- IV. Gratulujemy najmłodszym gimnastyczkom

Wyniki za rok 2015:

  • Anna Lichota
    • Mistrzostwa Polski Fit – Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • III Miejsce - solo, kat. do lat 12  
      • I Miejsce - Duet, kat. do lat 14
      • I Miejsce –Mini  Formacja  
    • II GRAND PRIX  FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r. 
      • I Miejsce - Duet , do lat 14
      • I Miejsce – Mini  Formacja
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • V  Miejsce solo , do lat 12
      • II  Miejsce -  Duet powyżej lat 14
      • I   Miejsce – Mini  Formacji
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      •   V - Miejsce solo , do lat 12
      •   III  - Miejsce Duet
      •    I  -  Miejsce TRIO
  • Inga Kobyłecka
    • Mistrzostwa Polski Fit – Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • I miejsce  - indywidualnie w kategorii  do lat 12
      • I miejsce -  w kategorii duety do lat 14
      • III miejsce - w kategorii Mini Formacja
      • II GRAND PRIX  FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r. 
      • III miejsce- indywidualnie w kategorii do lat 12
      • I miejsce - w kategorii duety do lat 14
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r .  
      • I miejsce - indywidualnie w kategorii do lat 12
      • II miejsce -  w kategorii duety do lat 14
      • II miejsce  -w kategorii Mini Formacja
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • III miejsce  - indywidualnie w kategorii do lat 12
      • III miejsce - w kategorii duety do lat 14
      • II miejsce  - w kategorii Mini Formacja
  • Aleksandra Tokarska
    • Mistrzostwa Polski Fit – Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • IV miejsce – Solo
      • III miejsce – Mini Formacja
      • II GRAND PRIX  FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r.
      • II miejsce – Solo, kat do lat 14
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • III miejsce – Solo, kat do lat 14
      • II miejsce – Mini Formacja
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • IV miejsce – solo, kat do lat 14
      •  II  miejsce – Mini Formacja
  • Matylda Kotowicz
    • II GRAND PRIX  FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r.
      • III miejsce - Duet
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • III miejsce - Duet
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • II miejsce - Duet
  • Olga Jeżmańska
    • Mistrzostwa Polski Fit – Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • III miejsce – Duet, kat. do lat 14
      • II GRAND PRIX  FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r.
      • III miejsce – Duet, kat do lat 14
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • III miejsce – Duet, kat do lat 12
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • II miejsce – Duet, kat do lat 12
  • Iga Kwiecień
    • Mistrzostwa Polski Fit – Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • IV miejsce – Solo
      • I miejsce – Mini Formacja
    • II GRAND PRIX  FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r.
      • I miejsce –Mini Formacja
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • I miejsce – Mini Formacja
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • I  miejsce – Mini Formacja
  • Maja Król
    • Mistrzostwa Polski Fit – Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • VII Miejsce - solo , kat. do lat 14
      • I Miejsce –Mini Formacja
    • II GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r
      •  V Miejsce - solo , do lat 14
      •  I Miejsce – Mini Formacja
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r
      • VIII Miejsce solo , do lat 14
      • I Miejsce – Mini Formacji
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • I - Miejsce –Mini Formacja
  • Maja Starzyńska
    • Mistrzostwa Polski Fit - Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • VII Miejsce - solo , kat. do lat 12
      • II Miejsce -Mini Formacja
    • II GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r.
      • V Miejsce - Solo kat. 12 lat
      • II Miejsce - Mini Formacja
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • VIII Miejsce solo , do lat 12
      • III Miejsce - Mini Formacja
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • III - Miejsce – Mini Formacja
  • Natalia Bednarska
    • Mistrzostwa Polski Fit - Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • II Miejsce -Mini Formacja
    • II GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r.
      • II Miejsce - Mini Formacja
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • I  Miejsce - solo , do lat 12
      • III Miejsce - Mini Formacja
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • IV Miejsce -  solo
      • III - Miejsce – Mini Formacja
  • Maria Podsiadła
    • Mistrzostwa Polski Fit - Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • II Miejsce -Mini Formacja
    • II GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r.
      • II Miejsce - Mini Formacja
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • II  Miejsce - duet, do lat 12
      • III Miejsce - Mini Formacja
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • IV Miejsce -  duet
      • III - Miejsce – Mini Formacja
  • Martyna Antos
    • Mistrzostwa Polski Fit - Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • III  Miejsce -Mini Formacja
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • II Miejsce - Mini Formacja
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • II - Miejsce – Mini Formacja
  • Anna Rejczak
    • II GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r.
      • IV Miejsce – duet
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • II  Miejsce - duet, do lat 12
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • IV Miejsce -  duet do lat 12
  • Matylda Kosmala, Lena Kwiecień  
    • POLISH CUP WFF-WBBF - GDAŃSK 20.09.2015r.
      • III Miejsce - duet, do lat 12
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • III  Miejsce -  duet do lat 12
  • Monika Łuszczek, Hanna Biernacka
    • Mistrzostwa Polski Fit - Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • III  Miejsce – Duet, kat. pow. lat 14
    • II GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak - SOPOT 20.06.2015r.
      • II Miejsce – Duet, kat. pow. lat 14
    • WORLD CHAMPIONSHIP FITNESS @ BODYBUILDING - GDAŃSK 17.10.2015r.
      • IV miejsce – Duety, kat. pow. lat 12
  • Aleksandra Fedorowicz
    • Mistrzostwa Polski Fit – Kid oraz Fitness Aerobik Warszawa - 01.05.2015r.
      • III miejsce – Duet, kat. do lat 14

 

   

  

  

  

 

Dziękujemy firmom Zakłady Drzewne "GAJEWSKI" i Parkett Service za ufundowanie strojów dla grupy akrobatycznej "Pajęczarki".

   

 

 

Pozostałe galerie zdjęć:

Filmy:

Piszą o nas:

Zdjęcia sekcji Gimnastyka artystyczna z elementami akrobatyki, Zespół „Pajęczarki”

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu poprawienia funkcjonalności i komfortu przeglądania. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu