Gospel zaśpiewa Kolędowo

Przed świętami wydali drugą w karierze płytę, tym razem z zimowymi piosenkami. Jak brzmi radomski chór Gospel w świątecznym repertuarze będzie można przekonać się podczas koncertu promującego krążek „Kolędowo”. Koncert odbędzie się w sobotę.

Na kilka dni przed koncertem zajrzeliśmy do jednej z sal w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie trwała próba chóru Gospel Radom. „Santa Claus is coming to town” - śpiewały między innymi panie przygotowując się do występu promującego wydaną tuż przed świętami płytę „Kolędowo”. – Na płycie mamy 10 piosenek, różnorodnych, ale wszystkie oczywiście związane są ze świętami, zimą – opowiada Iwona Skwarek, prowadząca chór Gospel Radom. – Przygotowałyśmy także kilka niespodzianek na ten koncert – dodaje pani Iwona. W programie nie tylko śpiew, ale też i pokaz slajdów. Płyta „Kolędowo” jest drugim krążkiem w historii chóru. Gospel śpiewa w mieście już od 8 lat, w różnym składzie. – Skład się zmienia. Raz mamy 20 członkiń, innym razem 30, 36. Jedne wyjeżdżają, inne wracają po latach przerwy. Na przykład wracają po studiach, żeby dalej śpiewać na chwałę Pana – opowiada Iwona Skwarek.

Koncert w szkole muzycznej odbędzie się w sobotę, 17 stycznia o godzinie 18.00. Wstęp jest płatny i kosztuje 10 złotych.

Tekst i wywiad z Iwoną Skwarek - Telewizja Dami