Wyniki 44. Radomskiej Emdekowskiej Frajdy Rowerowej

Prawie 50 dzieciaków i młodzieży szkolnej wzięło aktywny udział w zorganizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu 44. Radomskiej Emdekowskiej Frajdzie Rowerowej.

Ta sportowo-rekreacyjna impreza odbyła się w niedzielę, 18 czerwca 2023 r. w Lesie Kapturskim. Jak sama nazwa wskazuje liczy się dobra zabawa, jednakże sprzyjająca aura i okoliczności przyrody sprzyjały zdrowej, sportowej rywalizacji.

Trasa było odpowiednio oznakowana przez rodziców uczestników zajęć Koła Rowerowego MDK, a zabezpieczona przez zespół ratownictwa medycznego ŚL WOPR w Radomiu. Dość powiedzieć, że nikt nie ucierpiał, a na spragnionych czekał na mecie poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców naszej placówki.

Osoby najszybciej pokonujące trasę otrzymały puchary i medale ufundowane przez Prezydenta Miasta Radomia. Dzięki wsparciu sponsorów wszyscy otrzymali rowerowe upominki. Rangę imprezy podniosła obecność wiceprezydent Radomia pani Marty Michalskiej-Wilk i Dyrektor MDK pani Doroty Sokołowskiej.

Wszyscy umówili się na kolejną edycję w dniu 17 września 2023 r. w tym samym miejscu.

Mirosław Strzelecki

Żaki I: