Podsumowanie tegorocznego Rowerowego Rajdu Niepodległości - VIII Memoriału Muńka

Przy sprzyjającej pogodzie, w sobotę 9 listopada 2019 r. Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu zorganizował z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości rowerowy rajd. Jednocześnie była to okazja, aby uczcić pamięć Naszego Kolegi, rozgrywając wyścig przełajowy w formule xco „VIII Memoriał Muńka”.

Chętni do rywalizacji mieli do pokonania zróżnicowaną trasę na rundzie okrężnej od nawierzchni z kostki brukowej po leśne dukty, nie wyłączając górki saneczkowej. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy pokonywali od jednego do pięciu okrążeń. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, przebiegła w przyjaznej atmosferze, w duchu fair play. Nie odbyło się też bez dramatów, np. w postaci przebitej gumy, która wyeliminowała jednego z uczestników.

Najszybsi otrzymali puchary i medale, a wszyscy zostali nagrodzeni upominkami oraz pamiątkowymi imiennymi dyplomami. Każdy mógł ugasić pragnienie i posilić się słodkościami. Wszyscy bez wyjątku umówili się na kolejne edycje organizowanych przez MDK wyścigów rowerowych.

Ta sportowo-rekreacyjna impreza odbyła się przy wsparciu Prezydent Miasta Radomia, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, firm: Premio, Virgo Poligrafia, Decathlon, PHU Tytan, SIEK - Twój sukces Naszą dumą, Dyrekcji oraz Rady Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury, PIM i MOSiR.

Warto wymienić zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych: Lena Szczepańska i Przemek Zięba, Zuzia Szczepańska i Franek Siek, Zuzanna Siek i Mateusz Zieliński, Katarzyna Szczęsna i Maksymilian Sadura, Marta Gajęcka i Gracjan Golus, Małgorzta Bieniek i Jarosław Kleczaj.

Mirosław Strzelecki