Menu odnośników dodatkowych

Starty wiosenne wychowanków UKS MDK „Tytan” Radom

W niedzielę, 1 kwietnia 2012 r., na stadionie miejskim w Otwocku zebrało się ok. 1500 kalarzy górskich, aby zmierzyć się na malowniczej trasie w ramach maratonów rowerowych MTB Cezarego Zamany MazoviaMTB. Świadczy to o olbrzymim zainteresowaniu tym sportem.

Zawodników nie odstraszyła nawet pogoda, która zafundowała wszystkim cztery pory roku. Spośród startujących mieszkańców Radomia najwyższe 2 miejsce na dystansie Fit o długości 24 km zajał Piotrek Wójcik. Pokonanie trasy zajęło mu 56,14 min. Jego kolega z teamu Patryk Delikat zajął 12., a Mateusz Polak 24. miejsce. Na dystansie tym wystartowało 305 zawodników.

Na najdłuższym dystansie Giga o długości 70 km na 3. miejscu zawody ukończył Marcin Bogdański.

Na dystansie Mega o długości 44 km Bartosz Słotwiński zajął 14. miejsce.

Drugi etap

Drugi etap z cyklu MazoviaMTB odbył sie w ostatnią niedzielę, 15 kwietnia 2012 r., w Piasecznie.

Start i meta usytuowane były na stadionie KS Jedność Zabieniec. Na starcie mimo dość wietrznej i deszczowej aury pojawiło się 1100 zawodników i zawodniczek z całego kraju, w tym wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.

Trasę wyścigu wytyczono w kompleksie Lasów Chojnickich, które o tej porze roku są wiecej niż podmokłe przez co dały wszystkim nieźle w kość.

Na dystansie Fit o długości 21 km na 2. miejscu zmagania ukończył Piotr Wójcik, 10. miejsce zajął Tomek Kwiatkowski, a nękany defektami Bartosz Słotwiński dotarł na metę na 30. miejscu, spośród 42 zawodników startujących w tej kategorii. Wśród weteranów 50+ zwyciężył Mirosław Strzelecki pokonując 25 rywali.

Wśród najmłodszych na dystansie Hobby o długosci 8 km jako 17-ty dojechał Jakub Kowalczyk. W klasyfikacji generalnej Piotr Wójcik po dwóch etapach zajmuje pozycję wicelidera.

„Zabłyśnij na drodze”

W najbliższy piątek, 20 kwietnia 2012 r., zapraszamy do udziału w akcji „Zabłyśnij na drodze”, organizowanej przez Urzad Miejski w Radomiu, Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Towarzystwo Ubezpieczeniowe Uniqa. Zbiórka o godz. 10:00 na ul. Żeromskiego przed pomnikiem Jana Kochanowskiego.