XIX Zawody Gimnastyczne o Puchar Dyrektora MDK

sobota, 25.05.2024 - 10:00
Miejsce:
XIII Liceum Ogólnokształcące, ul. 25 Czerwca 79 w Radomiu

Celem zawodów jest ocena umiejętności członków sekcji zrzeszonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu, popularyzacja i rozwój dyscypliny oraz stworzenie warunków rywalizacji sportowej w gimnastyce.

Zawody polegają na ocenie wykonania układu przypisanego do danej kategorii wiekowej.

zawodów w akrobatyce
o Puchar Dyrektora MDK w Radomiu

1. Organizator – MDK Radom

2. Termin zawodów – 25 maja 2024 godz.10.00

3. Miejsce zawodów – XIII LO im. Polskich Noblistów ul. 25 Czerwca w Radomiu

4. Cel zawodów:

a. Popularyzacja gimnastyki i akrobatyki;
b. Ocena umiejętności członków sekcji akrobatyki zrzeszonych w MDK

5. Warunki uczestnictwa.

5.1. Prawo startu mają dzieci w wieku od 5 do 16 lat ,uczęszczające na zajęcia do MDK Radom, zwane dalej Zawodnikami

5.2. W zawodach nie mają prawa startu dzieci z przeciwskazaniami do wykonywania ćwiczeń akrobatycznych i brania udziału w zawodach

5.3. Uczestnik musi być zgłoszony do Zawodów do 22 kwietnia 2024 .

6. Program i system rozgrywania zawodów.

6.1. Kategorie zawodów:

a) Kategoria 1 – rocznik 2016-2018
b) Kategoria 2 – rocznik 2014-2015
c) Kategoria 3 – rocznik 2012-2013
d) Kategoria 4 – rocznik 2011 i starsi

6.2. Zawody polegają na ocenie wykonania układu ćwiczeń przez każdego zawodnika.

6.3. Ćwiczenia podane są w załączniku do Regulaminu

6.4. Zawodnik wykonuje tylko 1 układ ćwiczeń z możliwością uzyskania bonusu za wykonanie dodatkowego ćwiczenia określonych dla danej kategorii.

7. Ocena wyników.

7.1. Na zawodach prowadzi się punktację indywidualną w poszczególnych
konkurencjach.

7.2. Każdy układ złożony z ćwiczeń posiada swoją punktację podaną w załączniku do Regulaminu.

7.3. Dodatkowo zawodnik będzie zdobywał notę za technikę wykonania ćwiczenia bonusowego.

7.4. Ilość punktów do zdobycia za wykonanie układu ćwiczeń z dodatkowym elementem wynosi od 0 do 10 pkt.

7.5. Końcowy wynik zawodów, to suma za wykonanie i technikę ew. dodatkowych elementów

Program ćwiczeń, kategorie i oceny

Kategoria 1 – rocznik 2016- 2018

Zawodnicy wykonują ćwiczenia obowiązkowe za 8,0 pkt

Przewrót w przód z przysiadu podpartego do stania + przewrót w przód do siadu prostego + skłon w siadzie rozkrocznym-klapa + mostek z leżenia tyłem + z leżenia tyłem przetoczenie do leżenia przodem + z podporu przodem pompka + przejście do szpagatu (siadu krocznego) na dowolna nogę + z leżenia tyłem leżenie przerzutne,przejście do stania + ze stania skok kuczny z obrotem 180 stopni + przerzut bokiem z miejsca + waga wyciagana bokiem.

Kategoria 2 – rocznik 2014-2015

Zawodnicy wykonują ćwiczenia obowiązkowe za 8,0 pkt
Przewrót w przód z przysiadu podpartego do stania + przewrót w przód do siadu prostego + skłon w siadzie rozkrocznym-klapa + mostek z leżenia tyłem + z leżenia tyłem przetoczenie do leżenia przodem + z podporu przodem 2 pompki + przejście do szpagatu (siadu krocznego) na dowolna nogę + z siadu prostego przewrót w tył do rozkroku + ze stania skok kuczny z obrotem 180 stopni + przerzut bokiem z miejsca + waga wyciagana bokiem.

Kategoria 3 – rocznik 2012-2013

Stanie na RR,płynne przejście mostkiem w przód na 2 NN,powstanie +
przewrót w przód z przysiadu podpartego do stania + przewrót w przód do rozkroku + stanie na głowie + w podporze przodem ugięcie ramion,wytrzymać + z podporu przodem przejście do szpagatu (siadu krocznego) na dowolna nogę + poziomka + z leżenia tyłem mostek z jedną NN ugiętą + ze skłonu w przód przewrót w tył o NN prostych + ze stania skok pistoletem +obrót 180 stopni + przerzut bokiem podskokiem tempowym + waga wyciagana bokiem.

Kategoria 4 – rocznik – 2011 i starsi

Zawodnicy wykonują ćwiczenia obowiązkowe za 8,0 pkt
Przewrót w przód przez stanie na RR + przewrót w przód do stania + z miejsca skok scyzoryk + przerzut bokiem podskokiem tempowym + ze stania przewrót w tył o NN prostych do rozkroku + stanie na głowie + podpór przodem, dżwignia podporowa z pełnym podparciem (krokodylek) + z podporu przodem przejście do szpagatu (siadu krocznego) na dowolna nogę + poziomka + z leżenia tyłem mostek z jedną NN ugiętą + ze skłonu w przód przewrót w tył o NN prostych + waga wyciagana bokiem

• Przejście na jedną nogę za dodatkowe 1,5 pkt.,
  • Przejście w tył za dodatkowe 2 pkt.

• Wszystkie ćwiczenia statyczne, mostki, stania, wagi szpagaty itp. muszą być wytrzymane 3s.
• Zezwala się na dowolną interpretację ruchów RR i NN oraz szczegółów połączeń głównych elementów.