Menu odnośników dodatkowych

Szkolenie na kartę rowerową

Termin: 
poniedziałek, 15.04.2024 - 12:00
Miejsce: 
Park im. T. Kościuszki w Radomiu

Szkolenie z zakresu ruchu drogowego dla uczniów ubiegających się o uzyskanie karty rowerowej. Adresowane jest do uczniów z klas V-VIII. Szkolenie kończy się egzaminem.

Tematyka szkolenia obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. Dotyczy przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, nauki techniki jazdy na rowerze, manewrów oraz obsługi i stanu technicznego roweru, pierwszej pomocy przedlekarskiej i bezpieczeństwa własnego.

Szkolenie jest indywidualne.

Terminy szkoleń: 4, 8, 11, 15, 18, 22, 25, 29 kwietnia 2024 r.

Wstęp płatny 50 zł


Oferta Szkolenia oraz Egzaminu
na Kartę Rowerową dla uczniów z klas V-VIII PSP

Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Słowackiego 17 w Radomiu zaprasza dzieci na zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego pt. „Szkolenie na kartę rowerową”, które przygotowują do egzaminu.

Szkolenie obejmować będzie część teoretyczną i praktyczną, w tym: omówienie przepisów ruchu drogowego, znaki sygnały drogowe, naukę jazdy na rowerze oraz manewrów wykonywanych w trakcie jazdy rowerowej, obsługę i stan techniczny roweru, pierwszą pomoc przedlekarską, bezpieczeństwo własne.

Do organizacji szkolenia posiadamy 10 rowerów (na kołach 24 i 26 cali), kaski oraz materiały dydaktyczne: znaki drogowe, kodeks rowerzysty, pracownię komputerową.

Szkolenie zostanie zrealizowane na 10 spotkaniach 2x45minut raz w tygodniu.

Po przeprowadzeniu szkolenia odbędzie się egzamin (uczestnik otrzymuje arkusz zaliczeń i z tym arkuszem udaje się do swojej szkoły w celu wydania Karty Rowerowej). Szkolenie dotyczy dzieci, które ukończyły 10 lat i są uczniami szkół podstawowych z klas V-VIII.

Informacja i zapisy w sekretariacie MDK, ul. Słowackiego 17, osobiście lub tel. 48 360 62 02 lub mailowo kartarowerowa@mdk.radom.pl z podaniem: imię nazwisko dziecka, wzrost, tel. do rodzica/opiekuna

Koszt od dziecka - 50 zł za całe szkolenie i egzamin. Płatne w sekretariacie MDK.

Organizator/prowadzący: pan Kamil Śmiechowski

Termin Szkolenia: Rozpoczęcie 18 kwietnia czwartek godz. 14.00 plac/parking wejście od ul. 25 czerwca naprzeciwko Kauflanda.

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu