XVIII Zawody Gimnastyczne o Puchar Dyrektora MDK w Radomiu 2023

czwartek, 18.05.2023 - 15:30
Miejsce:
MDK, ul. Słowackiego 17

Zawody gimnastyczne mają na celu promowanie akrobatyki oraz ocenę umiejętności sekcji akrobatycznych zrzeszonych w MDK. Mogą w nich brać udział dzieci w wieku od 5 do 16 lat, podzielone na cztery kategorie wiekowe, które wykonują jeden układ ćwiczeń z możliwością zdobycia bonusów za dodatkowe ćwiczenia. Zawody odbywają się w formie oceny indywidualnej dla każdego zawodnika.

Zawodów Gimnastycznych
o Puchar Dyrektora MDK w Radomiu

1. Organizator – Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.
  2. Termin zawodów – 18 maja 2023 godz. 15:30.
  3. Miejsce zawodów – MDK Radom.
  4. Cel zawodów:
    1. Popularyzacja gimnastyki i akrobatyki.
    2. Ocena umiejętności członków sekcji akrobatyki zrzeszonych w MDK.
  5. Warunki uczestnictwa.
    1. Prawo startu mają dzieci w wieku od 5 do 16 lat uprawiające akrobatykę rekreacyjnie, zwane dalej Zawodnikami.
    2. W zawodach nie mają prawa startu dzieci z przeciwwskazaniami do wykonywania ćwiczeń akrobatycznych i brania udziału w zawodach.
    3. Uczestnik musi być zgłoszony do Zawodów do 05 maja 2023 r.
    4. W zawodach mogą brać udział Wychowankowie MDK.
  6. Program i system rozgrywania zawodów.
    1. Kategorie zawodów:
      1. Kategoria 1 – rocznik 2017-2015
      2. Kategoria 2 – rocznik 2014-2013
      3. Kategoria 3 – rocznik 2012-2011
      4. Kategoria 4 – rocznik 2010 i starsi
    2. Zawody polegają na ocenie wykonania układu ćwiczeń przez każdego zawodnika.
    3. Ćwiczenia podane są w załączniku do Regulaminu.
    4. Zawodnik wykonuje tylko 1 układ ćwiczeń z możliwością uzyskania bonusu za wykonanie dodatkowych ćwiczeń określonych dla danej kategorii.
  7. Ocena wyników.
    1. Na zawodach prowadzi się punktację indywidualną w poszczególnych konkurencjach.
    2. Każdy układ złożony z ćwiczeń posiada swoją punktację podaną w załączniku do Regulaminu.
    3. Dodatkowo zawodnik będzie zdobywał notę za technikę wykonania ćwiczenia bonusowego.
    4. Ilość punktów do zdobycia za wykonanie układu ćwiczeń wynosi od 0 do 10 pkt.
    5. Końcowy wynik zawodów, to suma za wykonanie i technikę ew. dodatkowych elementów

Program ćwiczeń, kategorie i oceny

Kategoria 1 – rocznik 2017-20115

Zawodnicy wykonują ćwiczenia obowiązkowe za 8 pkt.

Waga + przewrót w przód do siadu + skłon w siadzie rozkrocznym-klapa + mostek + leżenie przewrotne i przerzutne (świeca) + wyskok 180 stopni + przerzut bokiem

Na koniec układu zawodnik może wykonać JEDEN element dodatkowy, tzw BONUS

• Przejście na jedną nogę za dodatkowe 1,5 pkt., przejście w tył za dodatkowe 2 pkt.

Kategoria 2 – rocznik 2014-2013

Zawodnicy wykonują ćwiczenia obowiązkowe za 8 pkt.

Waga + przewrót w przód do przysiadu + przewrót w przód do siadu + skłon w siadzie rozkrocznym-klapa + mostek
+ leżenie przewrotne i przerzutne(świeca) + wyskok 180 stopni + przerzut bokiem

Kategoria 3 – rocznik 2012-2011

Zawodnicy wykonują ćwiczenia obowiązkowe za 8 pkt.

Przewrót w przód do rozkroku + stanie na głowie + mostek z 1nn ugiętą w górze + przewrót w tył o NN prostych + przerzut bokiem + waga wyciągana bokiem

Kategoria 4 – rocznik – 2010 i starsi

Zawodnicy wykonują ćwiczenia obowiązkowe za 8 pkt.

Przewrót w przód przez stanie na rr + przewrót w przód + stanie na głowie + mostek z 1nn ugiętą w górze + przewrót w tył o NN prostych + przerzut bokiem + waga wyciągana bokiem

Na koniec układu zawodnik może wykonać JEDEN element dodatkowy, tzw BONUS

• Wszystkie ćwiczenia statyczne, mostki, stania, wagi szpagaty muszą być wytrzymane 3 s.
  • Zezwala się na dowolną interpretację ruchów RR i NN oraz szczegółów połączeń głównych elementów .