Oferta szkolenia na Kartę Rowerową dla uczniów szkół podstawowych

Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu zaprasza szkoły na zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego pt. „Szkolenie na kartę rowerową”, które przygotowują do egzaminu. Szkolenie obejmować będzie naukę techniki jazdy na rowerze oraz manewrów wykonywanych w trakcie jazdy rowerowej.

Szkolenie obejmować będzie część teoretyczną i praktyczną, w tym: omówienie przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, naukę jazdy na rowerze oraz manewrów wykonywanych w trakcie jazdy rowerowej, obsługę i stan techniczny roweru, I pomoc przedlekarską, bezpieczeństwo własne.

Szkolenie zrealizowane zostanie w ramach cyklicznych spotkań raz w tygodniu 2 x 45 minut (maj, czerwiec). Po przeprowadzeniu szkolenia odbędzie się egzamin (uczestnik otrzymuje arkusz zaliczeń i z tym arkuszem udaje się do swojej szkoły w celu wydania Karty Rowerowej).

Szkolenie dotyczy dzieci będących uczniami szkół podstawowych z klas V-VIII.

Koszt od dziecka: 40 zł za całe szkolenie i egzamin.

Terminy: poniedziałek, godz. 13:30; czwartek, godz. 14:00

Informacja i zapisy z organizatorem/prowadzącym: pan Kamil Śmiechowski, e-mail - brd.mdk@wp.pl lub tel. 48 360 62 02.