Menu odnośników dodatkowych

Wyniki Szachowych Mistrzostw MDK Radom 2023

W sobotę, 1 kwietnia 2023 r. odbyły się Szachowe Mistrzostwa Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Turniej rozegrany został na dystansie 9 rund, z tempem gry P'10.

Pierwsze miejsce i tytuł Szachowego Mistrza MDK w Radomiu na 2023 rok zdobyła Sandra Fituch, uzyskując 8 punktów. Tyle samo punktów wywalczył Wicemistrz - Jakub Siczek, przegrywając rywalizację z Sandrą punktacją dodatkową. Trzecie miejsce zdobył Jakub Łyżwiński, a czwarte Szymon Hryniuk - obydwaj po 7 pkt.

Puchary w poszczególnych grupach wiekowych zdobyli:

• do 18 lat: Wiktoria Wnukowska i Norbert Frąk,
  • do 16 lat: Zofia Dobrowolska i Mikołaj Jabłoński,
  • do 14 lat: Gabriela Sowa i Bartosz Wesołowski,
  • do 12 lat: Laura Ćwiklak i Szymon Włodarczyk,
  • do 10 lat: Gabriela Rudzka i Kacper Zięba,
  • do 8 lat: Weronika Kacperczyk i Alex Nadolski.

W zawodach startowało 56 zawodniczek i zawodników z Koła „Szach-Mat”.

Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw puchary wręczała pani Dorota Sokołowska, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Każdy z uczestników zdobył nagrodę lub otrzymał upominek.

Zawody odbyły się w sportowej atmosferze, bez konfliktów i protestów. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom gry.