"Pajęczarki" znowu na podium!

Ponad 230 dzieci rywalizowało w gimnastyce sportowej na IX Zawodach o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w gimnastyce sportowej.

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbyły się zawody gimnastyczne. Dzieci z klas I, IV i młodsze rywalizowały w IX Zawodach UKS ,,Siódemka” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców oraz Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców.

Oprawę sędziowską stanowili sędziowie z Zakładu Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

Celem zawodów jest popularyzacja gimnastyki wśród dzieci i młodzieży regionu Mazowsza. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w klasyfikacji drużynowej (4 zawodników) i indywidualnej. Każda zawodniczka miała do wykonania układ ćwiczeń wolnych tj. (stanie na rękach, tzw. „mostek”, przerzut bokiem, przewrót w przód i w tył), układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej oraz skok przez kozła, a zawodnicy układ ćwiczeń wolnych, układ na drążku  i skok przez kozła. Na wynik końcowy drużyny i danej zawodniczki czy zawodnika  składała się suma punktów ze wszystkich trzech konkurencji gimnastycznych. Maksymalna liczba punktów w danej konkurencji to 10 punktów.

Do zawodów przystąpiło 233 zawodników: 13 drużyn dziewcząt i 7 drużyn chłopców ze Szkół Podstawowych  z Siedlec (nr 5, 6, 7, 9, 10, 11), Mińska Mazowieckiego (nr 1, 2, 5, 6), Grębkowa, Garwolina i Radomia.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

wielobój indywidualny:

• I miejsce: Bednarska Natalia,€“ Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu €- 29,6 pkt,
  • II miejsce: Piskała Julia,€“ SP nr 5 Garwolin -€“ 29,2 pkt,
  • III miejsce: Brzezicka Joanna, SP nr 5 Garwolin - 29,1 pkt,

wielobój drużynowy:

• I miejsce -€“ Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu,€“ 115,8 pkt, ( Natalia Bednarska -29,6pkt, Podsiadla Maria 29pkt, Gadajska Wiktoria 28,7pkt, Górka Hanna 28,5pkt)
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie,€“ 115,4 pkt,
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach,€“ 107,9 pkt,