Sukcesy zawodników UKS MDK Radom na finale ligi rowerowej w Kielcach.

5 października br. w Kielcach, z okazji targów rowerowych „Bike- Expo 2013” odbył się ostatni etap ogólnopolskiej ligi rowerowej w kolarstwie górskim MTB. W maratonie rowerowym MTB wzięło udział 440 zawodników z całego kraju a start i meta zawodów usytuowane były wewnątrz hal wystawowych Targów Kielce. Miło nam donieść, że w tej silnej konkurencji wyśmienicie znaleźli się zawodnicy UKS MDK Tytan Radom. Na trasie FAMILY o długości 29 km. na trzecim stopniu podium stawali Bartosz Sławiński, Bernadeta Woś-Sławińska i Mirosław Strzelecki. Wioleta Kaczmarska zmagając się z kłopotami żołądkowymi dotarła do mety na siódmym miejscu. Na trasie FAN o długości 49 km. w kat. młodzik zawodnik MDK-u Jakub Towarek ukończył zmagania na piątym miejscu (zaś Patryk Staniewski w wyniku awarii  sprzętu zawodów nie ukończył).  Po ekstremalnych występach zawodników BMX z Polski, Holandii i Hiszpani przyszedł czas na dekorację generalną.  Miejsca uczestników zajęć UKS MDK :

1. Mirosław Strzelecki  -  kat. M5

3. Jakub Towarek      -  kat. młodzik

4. Sławiński Bartosz    -  kat. dzieci

5. Patryk Staniewski   -  kat. młodzik

7. Wioleta Kaczmarska - kat. elita

11. Bogdański Marcin   - kat. orlik

21. Augustyn Adam    - kat. junior

22. Bartosz Słotwiński  - kat. junior

W klasyfikacji drużynowej młoda ekipa UKS MDK zajęła 19 miejsce na 111 sklasyfikowanych drużyn. Warto dodać, że zwyciężyli nasi starsi przyjaciela z radomskiej ekipy GrupaKK Idea Bank 3R bike Team.

Mirosław Strzelecki