Menu odnośników dodatkowych

Wyścig MTB w Daleszycach k/Kielc

W słoneczną acz wietrzną niedzielę 21 kwietnia br. amatorzy wyścigów na rowerach górskich MTB spotkali się w podkieleckich Daleszycach na inauguracji Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej.

W gronie tym nie zabrakło zawodników UKS MDK Tytan Radom, którzy mieli tym samym możliwość konfrontacji swoich umiejętności z najlepszymi. Wystarczy wymienić choćby wielokrotnego olimpijczyka Marka Galińskiego, zwycięzcę dystansu MASTER o długości 74 km. Marcin Bogdański z MDK w swojej kategorii wiekowej zajął wysokie 5 miejsce.  Na dystansie FAN o długości  42 km. na 4 miejscu zmagania ukończył Jakub Towarek a na 8 miejscu Piotr Wójcik. Wioleta Kaczmarska po kłopotach z hamulcami dotarła na metę na 19 pozycji. Na krótkim dystansie FAMILY Bartosz Słotwiński ukończył zawody na 11 miejscu a Dawid Niedzielski zajął 19 miejsce (wszyscy MDK). Warto nadmienić,  że na dystansie 74 km. w kat. M1 zwyciężył Michał Ziułek a na dystansie 42 km. 2 miejsce zajął Damian Bielecki (obecnie Sante Bsa Tour - wcześniej UKS MDK). Start i metę wyścigu usytuowano w Rynku  tego uroczego miasteczka zaś większość trasy wiodła Cisowsko-Orłowińskim Parkiem Krajobrazowym, którego atrakcje i widoki rekompensowały zawodnikom trudy błotnego wyścigu. Na mecie czekał  gorący posiłek, słodycze, owoce i napoje. W każdej kategorii  dekorowano pierwsze 5 osób.