Zawodnicy UKS MDK „Tytan” Radom na maratonie Northec MTB Zima

W niedzielę, 18 marca 2012 r., w podwarszawskim Józefowie odbył się ostatni rowerowy maraton MTB z serii Northec MTB Zima. Organizowane przez Stowarzyszenie „Zielony Szlak” zawody zgromadziły ok. 600 „górali” z całego kraju. Trasa ostatniego etapu była trudna technicznie - nie brakowało sekcji lodowych, a odcinki błotniste przeplatały się z piaszczystymi - dała się wszystkim mocno we znaki.

W czołowce widoczni byli wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu. Startujący w barwach UKS MDK „Tytan” Radom Marcin Bogdański w kat. M1 uplasował się na 3. miejscu. Na pokonanie dystansu 38 km potrzebował 1 godz. 44 min. 25 sek.

Na dystansie 18 km w kat. FMJ na 4. miejscu zmagania ukończył Piotr Wójcik, a na 13. miejscu Albert Kwieciński. Na tym samym dystansie w kat. M1 Bartosz Słotwiński dotarł do mety na 13. miejscu (wszyscy UKS MDK „Tytan” Radom).

Wsród weteranów w kat. M6 Mirosław Strzelecki zajął 3. miejsce.

Podczas podsumowania w klasyfikacji generalnej okazało się, że na zakończenie całego cyklu Marcin Bogdański (UKS MDK „Tytan” Radom) - na co dzień uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu - zajął 3. miejsce, odbierając zasłużenie puchar i nagrodę z rąk Cezarego Zamany („Zielony Szlak”) i Dariusza Borowiaka (Shimano Poland).