Oferta szkolenia na Kartę Rowerową dla uczniów szkół podstawowych

Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu przy ul. Słowackiego 17 zaprasza dzieci na zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego pt. „Szkolenie na kartę rowerową”.

Szkolenie dla uczniów klas V,VI,VII,VIII szkół podstawowych. Zajęcia kończą się egzaminem. Tematyka szkolenia obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. Dotyczy przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych,  nauki techniki jazdy na  rowerze, manewrów oraz obsługi i stanu technicznego roweru, pierwszej pomocy przedlekarskiej i bezpieczeństwa własnego. Szkolenie jest indywidualne.

Do organizacji szkolenia posiadamy 10 rowerów (na kołach 24 i 26 cali), kaski, oraz materiały dydaktyczne: znaki drogowe, kodeks rowerzysty i pracownię komputerową.

Szkolenie zrealizowane zostanie w ramach cyklicznych spotkań (wrzesień, październik).

Po przeprowadzeniu szkolenia odbędzie się egzamin (uczestnik otrzymuje arkusz zaliczeń i z tym arkuszem udaje się do swojej szkoły w celu wydania Karty Rowerowej). Szkolenie dotyczy dzieci które ukończyły 10 lat i są uczniami szkół podstawowych z klas V-VIII.

Koszt od dziecka 50 zł za całe szkolenie i egzamin.

Informacja i zapisy w sekretariacie MDK, ul. Słowackiego 17, osobiście lub tel. 48 360 62 02.

Organizator/prowadzący: pan Kamil Śmiechowski, e-mail: brd.mdk@wp.pl