Menu odnośników dodatkowych

Regulamin XIV Turnieju Wiedzy o BRD „Rowerowe Miasteczko”

Pracownia Imprez Masowych Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu zaprasza młodzież szkolną z klas IV-VI do udziału w XIV Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Rowerowe Miasteczko”. 

Do konkursu należy zgłosić jedną trzyosobową drużynę, która wykaże się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej (forma testowa), zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze(jazda po miasteczku rowerowym).

Eliminacje odbędą się w dniu 20.05.2014 r. o godz. 9.30, finał w dniu 28.05.2014 r. o godz. 9.30  w MDK ul.Słowackiego 17

Zgłoszenia należy nadesłać do dnia 15.05.2014 r. na maila:  brd.mdk@wp.pl  z podaniem imienia nazwiska klasy zawodnika wchodzącego w skład 3-osobowej drużyny oraz zawodnikami rezerwowymi (w liczbie od 1 do 3) wraz z opiekunem i telefonem kontaktowym opiekuna oraz nr tel. do szkoły. 

W konkursach w roku szkolnym 2013/14 nie mogą brać udziału zawodnicy którzy uczestniczyli w jakiejkolwiek z imprez z zakresu BRD w roku szkolnym 2009/10, 2010/2011 organizowanych przez MDK. Natomiast  w tym roku szkolnym ci sami zawodnicy mogą występować we wszystkich konkursach.  

R E G U L A M I N

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Tematyka konkursu obejmuje zagadnienia związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego na poziomie uzyskania karty rowerowej oraz podstawy udzielania I pomocy przedlekarskiej-(test pisemny), praktycznych zasad poruszania się na rowerze (jazda po rowerowym miasteczku).

 I. Turniej składa się z trzech etapów :

E t a p I

Zgłoszenia do dnia 15.05.2014r. 

Szkoły wytypują jedną 3 osobową drużynę oraz od 1 do 3 zawodników rezerwowych do udziału w konkursie który  odbędzie się w Radomiu w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury ul.Słowackiego 17 (w przypadku zgłoszenia się mniej niż 15 zespołów, eliminacje odbędą się w dniu finału. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia oraz zmiana dnia eliminacji na dzień finału zostanie przesłana mailem )

E t a p II  

Eliminacje odbędą się w dniu 20.05.2014r. o godz.9.30. 

  Zawodnicy muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania

 I pomocy przedlekarskiej (sprawdzian testowy). Każdy zawodnik pisze swój test z jednokrotnym wyborem odpowiedzi. Suma punktów całej drużyny decyduje o kolejności miejsc. Sprawdzian z przepisów ruchu drogowego wyłoni 10 drużyn, które wezmą udział w Finale.

 Punktacja z części teoretycznej :

1 błąd ze znajomości zasad udzielania pomocy przedlekarskiej                    2 pkt. karne

1 błąd z ogólnych przepisów ruchu drogowego                            5 pkt. karny

1 błąd ze znajomości znaków drogowych                                    5 pkt. karne

1 błąd ze znajomości poruszania się na rowerze i ruchu pieszych                  3 pkt. karne  

1 błąd ze znajomości pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie                10 pkt. karnych

E t a p III  Finał odbędzie się w dniu 28.05.2014r. o godz. 9.30

Część I. Test

Zawodnicy piszą test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, tak jak na eliminacjach.

Część II. Jazda po miasteczku rowerowym.

Zadaniem drużyny będzie przejazd po rowerowym miasteczku (ścieżce o szerokości 3 m ze skrzyżowaniami, ze znakami drogowymi poziomymi i pionowymi, każdy zawodnik jedzie na rowerze w kasku.

Zawodnik z drużyny losuje nr startowy od 1 do 3. Na sygnał sędziego zawodnicy ruszają w kolejności swojego numeru od 1 do 3 numeru co 10 sekund. Zadaniem każdego zawodnika jest  dojechanie do punktów kontrolnych 1,2,3 (wg schematu) w wyznaczonej kolejności, w tym czasie nauczyciel chodzi  poboczem ścieżki.

 Każdy zawodnik losuje swój schemat punktów kontrolnych, musi podjechać według kolejności punktów kontrolnych na swoim schemacie, jeżeli się pomyli to musi zawrócić do poprzedniego punktu kontrolnego. Do punktów kontrolnych  podjeżdżamy  z prawej strony punktu kontrolnego, ruszanie z punktu kontrolnego jest oceniane jako włączanie się do ruchu. 

Np.: Schemat 3,2,1 oznacza że zawodnik musi podjechać do punktów kontrolnych w kolejności najpierw pkt kontrolny  3,  później 2, a na końcu 1. Zawodnik kończy przejazd po przejechaniu linii META. Każdy zawodnik jest oceniany przez jednego sędziego i wykonuje jego polecenia.

Przejazd NIE będzie oceniany na podstawie czasu. Kaski i rowery górskie zapewnia organizator (rozmiar ramy „17” i „19” koła „26”). 

Do oceny przejazdu zawodników posłużą: przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz prawidłowość wykonywania manewrów: Włączanie się do ruchu, Wyprzedzanie, Wymijanie, Omijanie, Skręt w lewo, Skręt w prawo, Zawracanie, Przejście dla pieszych, Stop, Bezpieczne zatrzymanie się, Ustąpienie Pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, przestrzegania znaków drogowych. Punktacja od 1-50 pkt. kar.

Do oceny najlepszego zespołu i zawodnika posłuży suma punktów karnych (najniższa liczba) uzyskanych z testu pisemnego i z jazd po miasteczku.

Zwycięży drużyna/zawodnik która zdobędzie najmniejszą liczbę punktów karnych po teście i po jeździe. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów karnych o kolejności miejsc decyduje w pierwszej kolejności wynik z testu pisemnego.

 Suma punktów zdobytych przez całą drużynę liczy się do klasyfikacji drużynowej, zaś ilość punktów zdobytych przez każdego uczestnika wyłoni najlepszego zawodnika w klasyfikacji indywidualnej.

Najlepsza Drużyna otrzyma Puchar Przechodni ufundowany przez Dyrektora MDK oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny otrzymają nagrody ufundowane przez Dyrektora WORD w Radomiu.

W razie jakichkolwiek pytań proszę  o kontakt mailowy.

Zapraszamy

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu