Menu odnośników dodatkowych

Nasz olimpijczyk wywalczył czwarte miejsce w Argentynie

Na tegorocznych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires, które odbywały się od 7 do 11 października 2018 r., pierwszy raz pojawił się taniec breakdance.

Do 12 najlepszych młodych b-boyów spośród 900 z całego świata dostał się jeden reprezentant Polski. Wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu pod okiem trenera Marcina Wieczorka, utalentowany Piotr "Axel" Winiarski wywalczył aż 4. miejsce!

Piotrek trenuje od 2010 roku i już należy do czołówki polskiej sceny b-boyingu. Ma na swoim koncie wiele tanecznych sukcesów rangi krajowej i międzynarodowej.

Droga na Olimpiadę nie była łatwa. Bezpośrednim awansem Axela było dostanie się do najlepszej ósemki turnieju Breaking For Gold w Tokio w maju tego roku. Ten z kolei poprzedzony był dwoma etapami kwalifikacji, w tym turniejem Snipes Battle Of The Year 2017 w Niemczach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu