Menu odnośników dodatkowych

Ogromny sukces wychowanka MDK w Japonii

Piotrek „Axel” Winiarski, wychowanek Marcina Wieczorka z MDK w Radomiu wrócił z Japonii z wielkim sukcesem. W październiku będzie reprezentował Polskę na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires 2018 w dyscyplinie breakdance!

Piotrek „Axel” Winiarski ze swoim trenerem Marcinem Wieczorkiem w Japonii
Piotrek „Axel” Winiarski ze swoim trenerem Marcinem Wieczorkiem w Japonii

Ten młody tancerz trenuje od 2010 roku i już należy do czołówki polskiej sceny bboyingu, mając na swoim koncie wiele tanecznych sukcesów odniesionych na prestiżowych imprezach nie tylko w kraju, ale również za granicą. 

W drodze na Olimpiadę wychowanek Marcina Wieczorka przeszedł aż trzy etapy eliminacji. Pierwszy etap odbył się na podstawie przesyłanych przez uczestników filmów prezentujących ich umiejętności, spośród których sędziowie wybierali najlepszych tancerzy. Z każdego kraju wybrano 7 osób (5 chłopców, 2 dziewczyny) z rocznika 2000-2002.

W drugim etapie w Essen w Niemczech podczas Snipes Battle Of The Year 2017, na 150 zakwalifikowanych tancerzy, Piotrek przeszedł do kolejnego etapu w grupie 20 bboyów reprezentujących Europę i Afrykę.

Ostatni etap eliminacji odbył się 20 maja tego roku w Tokio w Japonii podczas Breaking For Gold. Spośród 60 wyselekcjonowanych tancerzy całego świata, podczas walk tanecznych Axel przeszedł do najlepszej ósemki turnieju. Jako drugi z Europy awansował na Olimpiadę.

Teraz jako jedyny Polak będzie reprezentował nasz kraj w grupie 12 tancerzy, którzy będą rywalizować na Olimpiadzie w Buenos Aires! Trzymamy kciuki!!!

Marcin Wieczorek

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu