Wielki sukces gimnastyczek z Radomia

Dziewięć medali z Mistrzostw Świata w Serbii przywiózł Zespół Akrobatyczny „Pajęczarki” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Młode gimnastyczki na międzynarodowych zawodach wywalczyły pięć złotych i cztery srebrne krążki.

- Taki sukces jak ten wywalczony przez zespół „Pajęczarki” pięknie promuje nasze miasto nie tylko w Polsce, ale również i za granicą. Dlatego co roku podejmujemy działania mające na celu wzmocnienie Młodzieżowego Domu Kultury i stworzenie lepszych warunków do rozwijania swoich pasji młodym radomianom. Mam nadzieję, że regularne inwestowanie w tę placówkę będzie się przekładało na takie fantastyczne sukcesy jak to Mistrzostwo Świata. To osiągnięcie tylko pokazuje jak zdolną mamy młodzież. Serdecznie gratuluję młodym zawodniczkom, pani trener oraz pani dyrektor – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W Mistrzostwach Świata w Serbii wzięły udział reprezentacje z 16 państw m.in. z Włoch, Węgier, Chorwacji i Turcji.

- W Serbii była naprawdę ogromna konkurencja. Chyba pierwszy raz byłyśmy na tak dużych zawodach, chociaż uczestniczyłyśmy na wielu międzynarodowych imprezach. Ten rok naprawdę należy do nas. Osiągnęłyśmy ogromne sukcesy. Na Mistrzostwach Europy w Niemczech zdobyłyśmy cztery medale. A tu na Mistrzostwach Świata wywalczyłyśmy aż dziewięć. Dlatego jestem bardzo dumna ze swoich podopiecznych - podkreśla Anna Stawczyk, trenerka Zespołu Akrobatycznego „Pajęczarki”.

Obecnie z oferty Młodzieżowego Domu Kultury korzysta około 2 tysięcy podopiecznych. Są to zajęcia m.in. taneczne, gimnastyczne, baletowe, plastyczne, komputerowe oraz nauki gry na instrumentach i nauki języków obcych. Od tego roku szkolnego oferta Młodzieżowego Domu Kultury znacznie się poszerzyła. Placówka stała się miejscem rozwijania talentów dla ponad 250 nowych uczestników zajęć prowadzonych w siedmiu szkołach na terenie miasta. Dyrekcja MDK-u liczy na kolejne osiągnięcia swoich podopiecznych, choć do tej pory sukcesów nie brakuje.

- Tylko w roku szkolnym 2016/2017 podczas 24 ogólnopolskich festiwali Młodzieżowy Dom Kultury zdobył 49 pierwszych miejsc. Na dziewięciu międzynarodowych festiwalach 12 pierwszych miejsc. Mamy także Mistrzów Europy. Ten tytuł wywalczyła sekcja baletowa oraz orkiestra „GRANDIOSO”. Mamy finalistów Mistrzostw Świata i przede wszystkim mamy Mistrzów Świata w postaci zespołu „Pajęczarki” – wylicza dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, Renata Maciejewska.

Dyrekcja placówki od grudnia tego roku planuje znacznie poszerzyć swoją ofertę. Zostaną wprowadzone pilotażowe zajęcia, m.in. z robotyki, multimediów i rękodzieła artystycznego. Natomiast od przyszłego roku szkolnego Młodzieżowy Dom Kultury zamierza zorganizować zajęcia z musicalu.

Źródło: www.radom.pl

Galeria zdjęć: