XIII Regionalny Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży „Prezentacje Teatralne”

Termin:
poniedziałek, 29.02.2016 - 10:00
Miejsce:
MDK ul. Słowackiego 17

Impreza skierowana do osób uzdolnionych teatralnie . Do udziału w konkursie zapraszamy dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wstęp wolny.

Impreza pod honorowym patronatem  Prezydenta Miasta Radomia oraz Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu

XIII Regionalnego Przeglądu Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży
„PREZENTACJE  TEATRALNE 2016”

pod honorowym patronatem  Prezydenta Miasta Radomia

Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu

1.       Organizatorem  "Prezentacji Teatralnych 2016" jest  Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej
w Radomiu.

2.       Celem  prezentacji teatralnych jest:

-           rozwijanie zainteresowań teatralnych u dzieci i młodzieży,

-           konfrontacja dokonań amatorskiego ruchu artystycznego.

WARUNKI  UCZESTNICTWA  I  PRZEBIEG

„PREZENTACJI TEATRALNYCH  2016"

1.       W "Prezentacjach" mogą brać udział dziecięce i młodzieżowe teatry amatorskie reprezentujące wszystkie szkoły i placówki kultury regionu radomskiego.

2.       Każdy zespół prezentuje jeden spektakl (dopuszczalne wszystkie formy teatralne /także kabaret/ ) o łącznym czasie nieprzekraczającym 25 min., przy minimalnym czasie 10 min.

3.       Czas montażu scenografii i przygotowania grupy na scenie nie może przekroczyć 10 min.

4.       Komisja powołana przez organizatora oceniać będzie uczestników w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) przyjmując następujące kryteria oceny:

-           dobór repertuaru,

-           inscenizacja,

-           reżyseria,

-           muzyka,

-           choreografia,

-           ogólny wyraz artystyczny i sceniczny,

-           wykonanie: kultura słowa, gest, oryginalność pomysłu.

W pracach Komisji weźmie udział opiekun zespołu – laureata ubiegłorocznych „Prezentacji”. Organizator powoła również Jury młodzieżowe.

5.       Karty zgłoszeń, na podstawie których nastąpi kwalifikacja do przeglądu, należy przesłać na adres:
      MŁODZIEŻOWY  DOM  KULTURY
      ul. Słowackiego 17
      26-600  RADOM
z dopiskiem "Prezentacje" lub na adres mailowy: mdk.pak@wp.pl
w nieprzekraczalnym terminie do 17.02.2016 r.

6.       Zdobywca I nagrody ubiegłorocznych „Prezentacji” nie może brać udziału w tegorocznych „Prezentacjach”.

7.       Prezentacje odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Słowackiego 17 w dniach:
29.02 - 01.03.2016 r. o godz. 10.00.

8.       Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

Wszelkie informacje pod numerem tel. (48) 364-72-34

Kartę zgłoszenia można pobrać ze strony www.mdk.radom.pl .