Menu odnośników dodatkowych

Praca plastyczna: „Moje wymarzone wakacje”

Kochane dzieciaczki!

Przed nami ostatni tydzień i ostatnie zadania do wykonania. Serdecznie dziękuję Rodzicom za współpracę oraz Dzieciom na piękne prace. Życzę słonecznych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie, byście po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci i pełni energii wrócili na zajęcia do MDKu. Ściskam Was mocno – Pani Dorotka :)

Czas realizacji: 22-26.06.2020 r.

Praca plastyczna: „Moje wymarzone wakacje”

Już za chwilę rozpoczną się upragnione i bardzo zasłużone wakacje! Jestem bardzo ciekawa, jak chcielibyście je spędzić: czy są to wędrówki po górach, spacery po plaży nad morzem, pływanie żaglówką po jeziorze czy leniuchowanie na rajskiej wyspie pod palmami? A może marzycie o wakacjach w Disneylandzie lub Energylandii? Czekam z niecierpliwością na Wasze prace! Technika pracy dowolna.

Zabawy ruchowe:

PRZYNIEŚ MI ...
Mówimy np. „Twoje zadanie to znalezienie czegoś zielonego i okrągłego” lub „Znajdź coś miękkiego i różowego”, „malutkiego i białego”, itp.

NA ZIEMI ZOSTAJE...
To propozycja swawoli dla dzieci. Rodzice puszczają muzykę, by dzieci trochę potańczyły, a gdy muzyka ucichnie wypowiadają komendę na ziemi zostaje: np. lewa ręka i prawa noga, następnie znowu włączamy muzykę, po chwili kolejne polecenie: na ziemi zostają tylko kolana… i tak w kółko. Przykładowe komendy: łokieć i kolano, brzuch, lewa stopa, kolana i łokcie, sama pupa itd.

RÓB TO, CO JA
Poproś dziecko, aby stanęło naprzeciwko Ciebie. Poproś, aby dziecko uważnie obserwowało, to, co robisz, i naśladowało Twoje ruchy, np. stanie na jednej nodze, skakanie obunóż, skakanie na jednej nodze, robienie „pajacyka”, kucanie, klaskanie pod kolanem, wykonywanie skłonów, skrętów tułowia itd.

Ćwiczenia grafomotoryczne

Oprócz tego, że oczywiście ułatwiają dziecku naukę rysowania i pisania wpływają na dokładność i staranność wykonywania prac plastycznych i pisanych, niwelują dysharmonie rozwojowe, poprawiają ogólny rozwój dziecka, rozwijają sprawność
i koordynację wzrokowo – ruchową.

Rozgrzewamy narządy mowy:

Sprzyja to wyrazistemu wymawianiu głosek i wyrazów. Państwo czytają bajkę,
a dzieci wykonują polecenia :)

MYSZKA PEPCIA
Pewnego dnia myszka Pepcia wyszła ze swej norki na poszukiwanie przygód (język wysuwamy daleko do przodu). Rozglądała się dookoła (język oblizuje szeroko otwarte usta). Poszła w lewo ( język dotyka lewego kącika warg). Popatrzyła do góry na rosnące na drzewach szyszki (język dotyka górnej wargi) i w dół na mięciutki mech (język wysunięty na brodę). W oddali słychać było odgłosy leśnych ptaków, które myszka próbowała naśladować:
- Kuku, kuku, kuku – tak kuka kukułka
- Huuhuu, huuhuu, huuhuu – słychać sowę
- Puk, puk, puk – tak stukał dzięcioł w drzewa.
Po takiej wędrówce myszka Pepcia poczuła się zmęczona i głodna, Wyjęła śniadanie z torby i zaczęła je jeść (naśladujemy ruchy żucia). Po zjedzeniu myszka oblizała wąsiki (język oblizuje górną wargę) oraz ząbki (język oblizuje górne i dolne zęby). Zrobiło się późno, więc myszka wróciła do domu. Umyła zęby (język oblizuje górne
i dolne zęby) i wypłukała buzię (nabieramy do ust powietrza i poruszamy policzkami). Potem ubrała piżamkę i poszła spać (chrapiemy). Śpij słodko myszko!

Gdy mamy rozgrzany narząd mowy, ćwiczymy dykcję, wprawki – głupawki:)

- SZEDŁ SASZA SUCHĄ SZOSĄ
- KURA BIAŁA PIAŁA – KACZKA CZKAWKĘ MIAŁA
- STÓŁ Z POWYŁAMYWANYMI NOGAMI

KUBECZEK
Mój kubeczek z kaczorem chętnie trzymam wieczorem.
W nim czekolada czy mleczko, a potem czyste łóżeczko...

Pozdrawiam Was cieplutko i dziękuję za Wasze piękne prace - Pani Dorotka:)

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu