Zadanie 14. Termin wykonania do 12.06.2020 r.

Dzień dobry :-)

Zadanie 14 z terminem wykonania 12.06.2020 r.

W oparciu o szablon z zadania 13 tworzymy trzecią podstronę pt. Egipskie ekspedycje.

W miejscu: tu wpisać podany tekst…

, wpisujemy tekst następujący: Około 3000 lat przed Chr. Egipt stał się państwem, a liczne miasta wyrosły wzdłuż urodzajnej doliny Nilu. Zgodnie z wierzeniami Egipcjan – tak uczyli kapłani – świat jest płaski i prostokątny; niebiosa są wsparte na czterech masywnych filarach w każdym rogu Ziemi, poza którą rozciąga się ocean – olbrzymi nie kończący się obszar wiecznie płynących wód.

W Egipcie na rozkaz władców zorganizowano kilka dalekich wypraw w celach poznawczo – handlowych. Najsłynniejsza odbyła się do Puntu za panowania królowej Hatszepsut. Mimo tak dalekiej ekspedycji nie udało się znaleźć filara podpierającego niebo.

Oczywiście zmieniamy nazwę strony w szablonie na: Egipskie ekspedycje

W liście wyboru poniżej tekstu zamieniamy Egipskie ekspedycje na Wyprawy wikingów (podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich podstron ich nazwy nie znajdują się na liście wyboru, bo właśnie na nich jesteśmy).

Plik zapisujemy pod nazwą Egipt.html w katalogu Strony.

Życzę przyjemnej pracy. Po wykonaniu tej podstrony, połączymy wszystkie 3 podstrony ze sobą i ze stroną główną za pomocą hiperłączy. Pozdrawiam, Krzysztof Duda.