„Pejzaż, czyli krajobraz”

Witajcie Drogie Dzieci!
Zapraszam Was do kreatywnej pracy zdalnej.

Dziękuję Wam za pięknie wykonane prace w domu i przesyłane do mnie. Zachęcam do kolejnego zadania.

Zadanie dla wszystkich grup plastycznych na 25, 26, 27.05.2020 r.:

Wybierz się w plener weź ze sobą przybory plastyczne - blok z kartkami, ołówki, kredki lub farby, blejtram, pędzle, kubek na wodę, sztalugę - wyjdź przed dom do ogrodu, parku lub z okna swojego pokoju, znajdź miejsce do pracy rozłóż materiały plastyczne i popatrz przed siebie zobacz co widzisz, przyjrzyj się dokładnie, a następnie wykonaj „Pejzaż, czyli krajobraz”.

Co to jest pejzaż? To przedstawienie widoków natury oraz budowli. Krajobrazy występują w dziełach sztuki od czasów starożytnych. Artyści malujący krajobrazy dążą do pokazania tego, co w danym widoku stałe i niezmienne, albo przeciwnie - do uchwycenia ulotnego wrażenia, chwilowej emocji, efektu wywołanego grą światła i cienia. Jednocześnie występujące w pejzażach motywy często mają znaczenie symboliczne.

Pamiętaj o złożeniu życzeń mamie we wtorek, 26 maja.

Prace dokumentujcie zdjęciem i wysyłajcie na adres e-mail henrykael@wp.pl

W razie pytań jestem dostępna pod wyżej wymienionym e-mailem.

Pozdrawiam Was serdecznie,
H. Lech