Ćwiczenia na tydzień 18-22 maja 2020 r.

Grupa III, IV

Rozpoczynamy kolejny tydzień ćwiczeń.

W tym tygodniu tematem zajęć jest doskonalenie mostka (podporu łukiem leżąc tyłem).

Pamiętaj przed przystąpieniem do ćwiczeń wykonaj rozgrzewkę z poprzedniego tygodnia oraz wykonaj ćwiczenia przygotowujące do mostka:

• w klęku bez podparcia skłony tułowia w tył, 5 powtórzeń
  • w klęku bez podparcia skłony tułowia w tył z ramionami w górze, 5 powtórzeń
  • z leżenia przodem, ramiona wyprostowane, unieś tułów do góry, 10 razy
  • z leżenia przodem, ramiona wyprostowane, unieś tułów do góry – wytrzymaj, 3 razy po 5 sek
  • z leżenia przodem wykonaj kołyskę

Ćwiczenie wykonaj na materacu.

Pamiętaj:

Aby przy wykonaniu ćwiczenia przenieść ciężar ciała na ramiona, nie uginaj ramion !

• Wykonaj mostek z siadu
  • Wykonaj mostek ze stania

Uwaga!!!

Doskonalenie mostka ze stania mogą wykonywać tylko te dziewczynki, które pewnie wykonywały mostek ze stania na sali gimnastycznej podczas zajęć.

Poniżej przesyłam filmik z ćwiczeniami:

Grupa I, II

W tym tygodniu zaplanowałam dla Was doskonalenie ćwiczeń pokazanych w filmikach poniżej.

• Przejście w przód na przedramionach do szpagatu
  • Przejście w przód na jednej ręce

Przed przystąpieniem do ćwiczeń wykonaj rozgrzewkę oraz w dalszym ciągu rozciągaj się do szpagatów i gięć. Proszę o systematyczne wykonywanie ćwiczeń siłowych.

Życzę wytrwałości i systematyczności