Imponujące wyniki zespołów Arabesqua i Etiuda na X Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych w Kołobrzegu

14-16 czerwca 2024 r. scena Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu gościła tancerzy z całej Polski oraz Berlina. Przez dwa dni trwały zmagania konkursowe w kategoriach: solo, duety, tria, kwartety i formacje w technice taniec klasyczny, neoklasyczny, współczesny, ludowy i charakterystyczny.

Młodzieżowy Dom Kultury z Radomia reprezentowały zespoły prowadzone przez Małgorzatę Dzbuk - ArabesquaEtiuda, łącznie zdobywając 19 medali (8 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych)! Należy podkreślić, że poziom zawodów był szczególnie wysoki, a noty jury niezwykle surowe. Mimo tego nasze tancerki stanęły na wysokości zadania i pokazały bardzo wysoki poziom, wkładając w swoje występy całe swoje serce.

Konkurs zakończyła X Jubileuszowa Gala Laureatów, na którą zaproszeni zostali największe gwiazdy baletu: Guido Marni i Wiktor Szczerbakow. Mieliśmy zaszczyt zaprezentować na gali dwa układy: „Hey Pachuco” i „Taniec z szalami” z baletu Bajadera. Oba układy w choreografii Małgorzaty Dzbuk.

W kolejny weekend zespoły Arabesqua i Etiuda pojadą na kolejny konkurs - tym razem do Ostrowa Wielkopolskiego na Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Magia Tańca”. Tym konkursem zakończymy sezon taneczny.

Małgorzata Dzbuk