Majowe wycieczki Klubu Turystycznych Zapaleńców INFORADOR

Ostatnie tygodnie to intensywny czas działań Klubu INFORADOR. Wychowankowie odwiedzili Centrum Informacji Turystycznej przy Placu Dworcowym w Radomiu. Dzięki cudownej Pani, pracującej w tym niezwykłym miejscu, dzieci poznały zasady działania takiego punktu oraz zaznajomiły się z informacjami jakie można w nim uzyskać. Dodatkowo otrzymały mnóstwo prezentów i gadżetów związanych z naszym miastem. Na zakupionych pocztówkach miasta Radomia zostały specjalnie dla nich przybite unikatowe pieczątki. Niezwykle zaskoczyła nas informacja, że tego dnia CIT odwiedziło przed nami ponad 90 osób.

Wychowankowie Klubu Turystycznych Zapaleńców INFORADOR odwiedzili także Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Dzieci zwiedziły wystawę czasową „Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia”. Członkowie klubu poznali historię Kajko i Kokosza oraz życiorys autora tego kultowego komiksu - Janusza Christa. Dzięki zgromadzonym eksponatów dzieci mogły zobaczyć jak wyglądało życie w tamtych czasach.

Ponadto wspólnie rozpoczęliśmy przygodę z Dreptusiem - grą terenową po Centrum Radomia, której efekty zdradzimy niebawem!