Menu odnośników dodatkowych

Wyniki Szachowego Memoriału Marszałka Józefa Piłsudskiego

W listopadzie 2022 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu odbył się Szachowy Memoriał Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W grupie A zwyciężył Grzegorz Galiński 8 pkt., przed Michałem Ziętkiem 7 pkt. i Amelią Mąkosą 6 pkt. Grzegorz Galiński i Amelia Mąkosa uzyskali II kategorię szachową PZSzach.

W grupie B wygrał Karol Misztal 7,5 pkt., przed Jakubem Łyżwińskim 7 pkt. oraz Adamem Nowakiem i Szymonem Włodarczykiem, obaj po 5 pkt. Karol Misztal i Jakub Łyżwiński wypełnili normy i uzyskali III kategorię szachową PZSzach.

W grupie C zwyciężył Mikael Naydonov 11 pkt., przed  Jakubem Siczkiem 10 pkt. oraz Norbertem Frąkiem 8,5 pkt. Jakub Siczek i Mikael Naydonov wypełnili normę na IV kategorię szachową PZSzach, zaś Norbert Frąk uzyskał V kategorię szachową PZSzach, którą w tym turnieju uzyskali także bracia Jędrzej i Leon Nowakowie oraz Franciszek Zieliński.

Szachowe Grand Prix Ziemi Szydłowieckiej '2022 - Turniej Finałowy

Dwoje juniorów z MDK Radom startowało w międzywojewódzkim turnieju finałowym seniorów pod nazwą „Szachowe Grand Prix Ziemi Szydłowieckiej '2022”. Szymon Hryniuk zajął 13. miejsce, zaś Sandra Fituch 16. miejsce. Szymon Hryniuk wypełnił wymaganą normę i uzyskał III kategorię szachową PZSzach.

Konkurs rozwiązywania zadań szachowych w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

W sobotę, 3 grudnia 2022 roku w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu odbył się międzypowiatowy konkurs rozwiązywania zadań szachowych. Zwyciężył Mikołaj Jabłoński przed Adamem Pigułowskim, obaj z MDK Radom, którzy w finale pokonali Błażeja Barana i Antoniego Pierzchałę z Kozienic. Nagrodę finansową zdobył także Szymon Kosela z MDK Radom.