Menu odnośników dodatkowych

Protokół Jury X Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno-Fotograficznego Dzieci i Młodzieży „Przyroda” 2020

Uwaga! Wernisaż wystawy pokonkursowej X Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno-Fotograficznego Dzieci i Młodzieży Przyroda 2020 nie odbędzie się. Katalogi i dyplomy dla laureatów prześlemy pocztą.


Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu
Kurator Biennale: Ewa Banaszczyk

Jury w składzie:

  • Jan Andrzej Jasiński- art. plastyk, Kurator Honorowy Biennale,
  • Barbara Polakowska-art. fotografik, Fotoklub RP, RTF,
  • Elżbieta Raczkowska- plastyk OKiSz "Resursa Obywatelska"
  • Marcin Kucewicz - art. plastyk MCSW "Elektrownia"

w dniu 09.10.2020 roku stwierdziło, że na konkurs nadesłano 477 prac plastycznych i fotograficznych z 17 placówek, oraz 4 zgłoszenia indywidualne.

W wyniku pracy jury do wystawy pokonkursowej, nagród i wyróżnień zakwalifikowano 88 prac.

Kwalifikacja do wystawy

Fotografia

  • Paulina Krupka lat 17- "Krzyk", "Zakneblowany"- MDK "Pod Akacją" Lublin - opiekun artystyczny Anna Borowska
  • Weronika Gajek lat 19 -"Oko w oko"- MDK "Pod Akacją" Lublin - opiekun artystyczny Anna Borowska
  • Paulina Krupka lat 17- "Pastelowy pejzaż" - MDK "Pod Akacją" Lublin - opiekun artystyczny  Anna Borowska
  • Hanna Skupień lat 16 -"Oczekiwanie" - Pałac Młodzieży w Koszalinie - opiekun artystyczny Monika Kalkowska
  • Krzysztof Hałasa lat18 - "Domesticis cattus" - Pałac Młodzieży w Koszalinie - opiekun artystyczny Monika Kalkowska
  • Gabriela Kołtun lat 13 - "Poranek na łączce"- Pałac Młodzieży w Koszalinie - opiekun artystyczny Monika Kalkowska
  • Alicja Przyczyna lat 15 - "Łabędzia Para"- Szkoła Podstawowa nr 2 Tomaszów Lubelski - opiekun artystyczny Anna Woś
  • Aleksandra Chmurzyńska lat 14 - "W kałuży" - Szkoła Podstawowa nr 2 Tomaszów Lubelski - opiekun artystyczny Anna Woś
  • Wiktoria Mościcka lat 15 - "Zachód" - Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi - opiekun artystyczny Tomasz Frasoński
  • Karolina Katolik lat 16 - "Zbójeckie oko Konia" - Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi - opiekun artystyczny Tomasz Frasoński
  • Julia Kwaśniewska lat 17- "Pajęcze sidła" - Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi - opiekun artystyczny Tomasz Frasoński, Joanna Scherfer
  • Aneta Klink lat 17- "Kolorowe oczko" - Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi - opiekun artystyczny Tomasz Frasoński, Joanna Scherfer
  • Aneta Klink lat 17 -"Tropikalne nenufary", "Rysunkowe Kwiaty rojnika" - Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodziopiekun artystyczny - Tomasz Frasoński, Joanna Scherfer
  • Oliwia Łatecka lat 17- "Kraina miodu" - MDK "Pod Akacją" Lublin opiekun artystyczny Anna Borowska
  • Maja Wegiel lat 15 - "Zaginione Góry", "Mleczny osad"-  Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi - opiekun artystyczny Tomasz Frasoński
  • Maja Kotarska lat 13 - "Cisza przed burzą" - MDK "Pod Akacją" Lublin - opiekun artystyczny Anna Borowska
  • Gabriela Gregorczyk lat 14 -"Nowe Życie", "Potok przed burzą", "Lustro II", "Lustro I" - Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga Radom - opiekun artystyczny Iwona Kowalczewska

Plastyka

  • Maria Medalion lat 17 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna "CREATIO"- opiekun artystyczny Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
  • Hanna Wróblewska lat 19 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna "CREATIO"- opiekun artystyczny Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
  • Julia Suchańska lat 15 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna "CREATIO" - opiekun artystyczny Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
  • Zofia Wróblewska lat 18 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna "CREATIO" - opiekun artystyczny Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
  • Kinga Piekarczyk lat 7- "Pawie"- Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ - opiekun artystyczny Maria Mrożek
  • Lena Bobrowska lat 9 -"Klatka" - Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ - opiekun artystyczny Maria Mrożek
  • Katarzyna Mąkosa lat 16 - MDK im. Heleny Stadnickiej, Radom - opiekun artystyczny Ewa Banaszczyk
  • Miłosz Haluch lat 15- "Owady" - MDK Gorlice - opiekun artystyczny Grzegorz Karpiński
  • Eliza Szurek lat 10 -"Żyrafy"- MDK Gorlice - opiekun artystyczny Grzegorz Karpiński
  • Natalia Olejnik lat 9 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna KAMELEON - opiekun artystyczny  Danuta Sarna
  • Karol Kisiel lat 7 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna KAMELEON - opiekun artystyczny Danuta Sarna
  • Zuzanna Zima lat 10 - "Pszczelarz" - MDK Gorlice - opiekun artystyczny Grzegorz Karpiński
  • Szymon Fryźlewicz lat 7 -"Ryby"- Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ - opiekun artystyczny Maria Mrożek
  • Mateusz Kralka lat 12 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna KAMELEON - opiekun artystyczny Danuta Sarna
  • Urszula Klamka lat 13 - MDK im. Heleny Stadnickiej Radom - opiekun artystyczny Ewa Banaszczyk
  • Julia Mocko lat 12 -"Przelatujący dudek" - MDK Rybnik Pracownia, Plastyczna GiR-a - opiekun artystyczny Milada Więckowska
  • Alicja Cisak lat 12 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna "CREATIO"- opiekun artystyczny   Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
  • Julia Kotowska lat 13 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna WALOR - opiekun artystyczny Ewa Tomas- Modlich
  • Nikola Nogły lat 14 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna "CREATIO" - opiekun artystyczny Aldona Kaczmarczyk - Kołucka
  • Katarzyna Iwulska lat 12 -"Ptak"- Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ - opiekun artystyczny Maria Mrożek
  • Anna Słaboń lat 13 - "Mors"- Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ - opiekun artystyczny Maria Mrożek
  • Anna Włoskowicz lat 11 - "Szron" - Szkoła Plastyczna im. Jacka Malczewskiego Radom -  opiekun artystyczny Bożena Marczykowska
  • Lena Mąkosa lat 11 - "Mój PAW" - Szkoła Plastyczna im. Jacka Malczewskiego Radom - opiekun artystyczny Bożena Marczykowska
  • Jakub Piglański lat 13 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna WALOR - opiekun artystyczny Ewa Tomas- Modlich

Wyróżnienia

Plastyka

  • Jan Bałczyrak lat 12 - "Drzewo" - Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ - opiekun artystyczny Maria Mrożek
  • Emilia Karaś lat 11 - MDK im. Heleny Stadnickiej Radom - opiekun artystyczny Ewa Banaszczyk
  • Hanna Górka lat 11 - MDK im. Heleny Stadnickiej Radom - opiekun artystyczny Ewa Banaszczyk
  • Nikola Marszałek lat 9 - "W głębinach" - MDK Gorlice - opiekun artystyczny Grzegorz Karpiński
  • Faustyna Gorgosz lat 8 -"Lisia rodzina" - MDK Gorlice - opiekun artystyczny Grzegorz Karpiński
  • Zuzanna Bubniak lat 10 -"W Parku" - MDK Gorlice - opiekun artystyczny Grzegorz Karpiński
  • Helene Duda lat18 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna "CREATIO"- opiekun artystyczny  Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
  • Aleksandra Grynicka lat 9 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna "CREATIO" - opiekun artystyczny Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
  • Kamila Woźniak lat 13 -"Pszczoła"- PSP im. Janusza Korczaka Kowala - opiekun artystyczny Henryka Lech
  • Monika Wolny lat 15 - "Salamandra" - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna GiR-a - opiekun artystyczny Milada Więckowska
  • Magdalena Chojnacka lat 12 -"Sroka lądująca w trawie" - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna GiR-a - opiekun artystyczny Milada Więckowska
  • Maja Dwornicka lat 14 - "Zielona żabka" - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna GiR-a - opiekun artystyczny Milada Więckowska
  • Milena Miszkurka lat 13 - "Zmoknięte wróble" - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna GiR-a - opiekun artystyczny Milada Więckowska
  • Julia Adamska lat 10 - "Śpiewające ptaki" - Szkoła Plastyczna im. Jacka Malczewskiego Radom - opiekun artystyczny Bożena Marczykowska
  • Zosia Nalberska lat 11 -"Wierzby"- Szkoła Plastyczna im. Jacka Malczewskiego Radom -  opiekun artystyczny Bożena Marczykowska

Fotografia

  • Rozalia Midzio lat 8 -"Siła natury"- zgłoszenie indywidualne.
  • Weronika Gajek lat 19 - "Płynące obrazy I", "Płynące obrazy II" - MDK pod "Akacją" Lublin - opiekun artystyczny Anna Borowska
  • Aleksandra Magierowska lat 15 - Zdjęcie nr3 z Cyklu "Coraz bliżej ..." - Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi - opiekun artystyczny Tomasz Frasoński
  • Zuzanna Gliszczyńska lat 15 - "Ulotne chwile" - PSP nr 3 im. Jana Długosza Radom - opiekun artystyczny Andrzej Krawczyk
  • Anna Wegiel lat 15 -"Przefoknienie" - Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi - opiekun artystyczny Tomasz Frasoński
  • Krzysztof Hałasa lat 18 -"Passer Montanus" - Pałac Młodzieży Koszalin - opiekun artystyczny Monika Kalkowska
  • Ignacy Piekarczyk lat 16 -"Przemiany" - MDK "Pod Akacją" Lublin - opiekun artystyczny Anna Asyngier-Kozieł
  • Aneta Klink lat 17- "Tajemnicze szyszki" - Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi - opiekun artystyczny Tomasz Frasoński, Joanna Scherfer
  • Roksana Trościankowska lat 15 - "Zawieszony deszcz" - Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi - opiekun artystyczny Tomasz Frasoński
  • Kalina Pudzianowska lat 13 -"Samotna wyspa", "Nadzieja"- MDK im. Heleny Stadnickiej Radom - opiekun artystyczny Agata Chojnacka-Pyrgiel
  • Bruno Szumilak lat 10 -"W lustrze wody" - PSP nr 2 Tomaszów Lubelski - opiekun artystyczny Anna Woś

NAGRODY

Fotografia

  • Joanna Kozieł lat 16 - "Świecące drzewa " - MDK "Pod Akacją" Lublin - opiekun artystyczny Anna Asyngier- Kozieł
  • Ignacy Piekarczyk lat 16 - "Odbicia I" , "Odbicia II" (KAŁUŻA) - MDK "Pod Akacją" Lublin- opiekun artystyczny Anna Asyngier- Kozieł
  • Gabriela Gregorczyk lat 14 - "W kałuży. I", "W kałuży. II" - Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga Radom - opiekun artystyczny Iwona Kowalczewska
  • Szymon Lizak lat12 - "Kałuża wspomnień"-    Pałac Młodzieży Koszalin - opiekun artystyczny Monika Kalkowska

Plastyka

  • Zosia Wilk lat 7 -MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna KAMELEON - opiekun artystyczny Danuta Sarna
  • Julia Świder lat 6 - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek Nowy Targ - opiekun artystyczny Maria Zofia Mrożek
  • Milena Tutko lat 6 - "Sowy"- MDK Gorlice - opiekun artystyczny Grzegorz Karpiński
  • Maja Majewska lat 10 - "Lecący bocian"- MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna GiR-a - opiekun artystyczny Milada Więckowska
  • Maja Pomagalska lat 9 - MDK im.Heleny Stadnickiej Radom - opiekun artystyczny Ewa Banaszczyk
  • Laura Bulińska lat 8 - MDK im. Heleny Stadnickiej Radom - opiekun artystyczny Ewa Banaszczyk
  • Aleksandra Grązka lat 17 - Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego - opiekun artystyczny Grzegorz Kwiecień
  • Aleksander Kristof lat 20 - MDK Rybnik, Pracownia Plastyczna "CREATIO"- opiekun artystyczny Aldona Kaczmarczyk-Kołucka

Serdecznie gratulujemy!

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu