XXXIX Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa

Organizowana przez MDK w Radomiu 39. Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa odbyła się w niedzielę, 15 września na terenie MOSiR Borki w Radomiu.

Ta sportowo-rekreacyjna impreza objęta była honorowym patronatem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Młodzieżowy Dom Kultury w organizacji przedsięwzięcia wsparł Urząd Miejski w Radomiu, Rada Miejska, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Decathlon Radom, PHU „Tytan” Radom, Virgo Poligrafia, Opony Premium oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Tegoroczna edycja Frajdy zgromadziła około setki uczestników, z których większość wzięła aktywny udział w wyścigu przełajowym xco. Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych zostali: Zuzanna Szczepańska, Przemysław Zięba, Franciszek Siek, Zuzanna Siek, Iwo Sola, Adam Towarek, Katarzyna Szczęsna, Marzena Morgaś-Sola, Artur Kaczmarski, Leszek Ziętkowski.

W ceremonii rozdania nagród wzięli udział: dyrektor MDK Elżbieta Sobkowiak oraz dyrektor WORD w Radomiu Marcin Ciężkowski.