Menu odnośników dodatkowych

„Grandioso” wystąpiło na festiwalu „Enitierro de la Sardina 2018” w Hiszpanii

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso w dniach 4-7 kwietnia wzięła udział w jednej z największych fiest wiosennych w Europie zatytułowanej „Enitierro de la Sardina 2018” w Hiszpanii. O tym, że festiwal ten jest znaczący na kulturalnej mapie Hiszpanii niewątpliwie świadczy fakt, że patronatem honorowym imprezę objął Jego Majestat Król Hiszpanii Filip VI.

Grandioso jako jedyna orkiestra z Polski wzięła udział w jednej z największych europejskich parad i znalazła się wśród stu dwudziestu grup artystycznych z całego świata prezentujących swoje umiejętności przed setkami tysięcy ludzi zgromadzonych wzdłuż głównych ulic Murcji. 

Orkiestrę powitało miasto przesycone zapachem kwiatów, pełne radości jego świętujących mieszkańców oczekujących na wieczorne występy. Nie zabrakło okazji do wspólnych zdjęć i występów z innymi występującymi. Członkowie zespołu mogli podziwiać kwiatowe dekoracje oraz uczestników pochodu, których stroje mieniły się kolorami rozpoczynającej się wiosny.

Orkiestra szła na czele kolorowego pochodu. Olbrzymie platformy pełne żywych kwiatów zdobione przez mistrzów florystów, barwne zespoły taneczne, ruchome machiny i pełne fantazji stroje występujących, to tylko niektóre z atrakcji, które Grandioso miało możliwość oglądać będąc jednocześnie częścią tych kilkugodzinnych przedstawień.

W sobotę 7 kwietnia na 3,5 godzinnej, 6-kilometrowej paradzie było 264 tysiące oglądających, a w ciągu dnia odwiedziło fiestę 461 tysięcy osób. Transmisję na żywo w regionalnej tv7 oglądało 354 tysiące widzów.

Wyjazd na festiwal „Enitierro de la Sardina” jest częścią świętowania roku jubileuszowego 40-lecia Orkiestry Grandioso. Orkiestra otrzymała zaproszenie na ten festiwal w dowód uznania jej poziomu wykonawczego. Wyjazd został sfinansowany ze środków Młodzieżowego Domu Kultury zapewnionych przez miasto, Stowarzyszenia Grandioso i wkładu własnego uczestników. Organizatorzy zapewnili orkiestrze hotel, wyżywienie oraz pokryli częściowo koszty przejazdu. 

Agnieszka Szarpak

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu