Menu odnośników dodatkowych

Zajęcia otwarte z udziałem artystki Elżbiety Lesiak-Węgrzeckiej

W dniu 19 lutego w Pracowni nr 19 odbyła się pierwsza część zajęć otwartych z udziałem artystki z Radomia Elżbiety Lesiak-Węgrzeckiej, która przyjęła zaproszenie Ewy Banaszczyk - organizatorki spotkania. W zajęciach wzięli udział wychowankowie pani Ewy oraz młodzież z pracowni plastycznej pod kierunkiem Agaty Chojnackiej-Pyrgiel.

Artystka opowiedziała dzieciom i młodzieży o sztuce tkaniny, tradycjach i technikach tkackich oraz warsztacie. Pani Elżbieta zaprezentowała swoją twórczość co zrobiło na młodych ludziach ogromne wrażenie. Podopieczni z zapałem realizowali zadania, a pani Elżbieta z ogromną cierpliwością pomagała dzieciom poznawać kolejne tajemnice tkactwa. 

W najbliższym czasie nastąpi kontynuacja zajęć z udziałem pani Elżbiety Lesiak-Węgrzeckiej.

Elżbieta Lesiak-Węgrzecka urodziła się w Radomiu. Mieszka w Garbatce – Letnisku. Studiowała na Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie, którą ukończyła w 1963 r. Dyplom uzyskała u prof. Śledziewskiej ze specjalności tkanina. Zadebiutowała na wystawie „Szkło, ceramika, tkanina” w Warszawie w 1964 r. Brała udział w wystawach 1965 i 1966 r. - wystawy indywidualne w Radomiu, 1975 r. - Ogólnopolskie Targi Tkaniny Łódź, 1976 r. - wystawa na Zamku Królewskim 1984 r. - Ogólnoświatowe Targi „ Paris-80”, Ogólnoświatowe Targi „Marseille-80” w latach 1980 – 1990 ekspozycje zagraniczne ( Szwecja, Niemcy, Grecja, USA). Jej prace znajdują się w: Muzeum Ziemi Pomorskiej, Muzeum Regionalnym w Radomiu, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu, Muzeum Tkaniny w Łodzi, Wydziale Kultury i Sztuki UW w Radomiu oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą: Francja, Holandia, Niemcy, USA, Grecja, Włochy, Hiszpania, Arabia Saudyjska.
cyt. za: Twórcy powiatu kozienickiego, Kozienice 2008 r.

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu