Menu odnośników dodatkowych

Plastyka młodzieżowa

Wiek uczestników: 
6-12 lat
Nauczyciel: 
Agata Chojnacka-Pyrgiel

Do Młodzieżowej Pracowni Plastycznej im. Jerzego Jarzyńskiego zapraszam młodzież uczęszczającą do ostatnich klas szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. W pracowni proponuję zajęcia warsztatowe, uzupełniane krótkimi wykładami i omówieniami istotnych zagadnień plastycznych.

W ramach zajęć młodzież ma możliwość poznać techniki rysunkowe, malarskie, graficzne i rzeźbiarskie. Do pracowni zapraszam również osoby, które chciałyby przygotować się do egzaminów do szkół plastycznych i skompletować tzw. teczkę na egzamin na wyższą uczelnię. Nasza, pełna artystycznego klimatu pracownia, wyposażona jest w sztalugi atelierowe, prasę do grafiki warsztatowej oraz inne sprzęty i narzędzia plastyczne potrzebne do realizacji różnych technik. Z zasobów tych uczestnicy zajęć mogą swobodnie korzystać pod opieką nauczyciela. 

Uczestnicy zajęć otrzymują  niezbędne do prac plastycznych: farby, pędzle, ołówki, kartony, blejtramy lub płyty, tektury, gumki, strugaczki, glinę i inne.

W grupie młodzieżowej wychowankowie poznają rysunek odręczny z elementami perspektywicznego, malarstwo, zagadnienia kompozycji plastycznej oraz mechanizm postrzegania, grafikę projektową i warsztatową, rzeźbę, pracę w plenerze.

W grupach młodzieżowych szczególnie zapraszam do zgłębiania  grafiki warsztatowej (druku artystycznego) i jej  fascynujących tajników. Uczestnicy zajęć poznają techniki druku wypukłego – linoryt, linoryt tracony, kolografię, techniki druku wklęsłego - sucha igła, mezzotinta, akwaforta.

Ważnym elementem uczestniczenia w zajęciach pracowni są wyjścia na wernisaże wystaw, udział w wydarzeniach w MDK: spektakle, warsztaty, imprezy zorganizowane oraz spotkania wewnątrz pracowni, takie jak: Wigilia w Pracowni przed Świętami Bożego Narodzenia, wiosenne warsztaty plastyczne.

Wytrwale pracujący przez cały rok szkolny mogą liczyć na udział prac autorskich w wystawie zbiorowej bądź indywidualnej.
Serdecznie zapraszam do pracowni! 

Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia proszę o kontakt telefoniczny z sekretariatem MDK, tel.48 3606202 lub mailowy agata.pyrgiel@op.pl .

Zajęcia odbywają się w MDK Radom, ul. Słowackiego 17, sala 301 (III piętro), według planu zajęć w pracowni (www.mdk.radom.pl, zakładka PLAN ZAJĘĆ) 

Agata Chojnacka-Pyrgiel

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu