Wystawa Weroniki Filipek w Młodzieżowym Domu Kultury

Wystawa prac młodej radomskiej artystki, Weroniki Filipek, otwarta została w czwartek w sali kameralnej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Słowackiego 17.

Weronika Filipek

To pierwsza prezentacja indywidualna prac Weroniki. Artystka pokazuje malarstwo i rysunek. Swoje malarstwo pokazywała natomiast na wystawach zbiorowych – także w „Emdeku” oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tam w Galerii M-10 miała też wystawę indywidualną. Swoje rysunki, grafiki i malarstwo prezentowała również w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą oraz Klubie Osiedlowym “Ustronie” w Radomiu. Zdaniem Jana Andrzeja Jasińskiego, kuratora wystawy
 i opiekuna Weroniki w pracowni MDK, obecna ekspozycja jest najbardziej dojrzałą. To prace już studentki Wydziału Sztuki radomskiego uniwersytetu.

Weronika maluje niemal od dziecka

- Jako dziecko uczęszczałam na zajęcia plastyczne do osiedlowego klubu “Igrek” oraz na kółko plastyczne w PSP nr 28
 w Radomiu – pisze w katalogu autorka. -Przed sześcioma laty rozpoczęłam swe plastyczne boje w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie pod opieką Agaty Chojnackiej-Pyrgiel oraz Jana Andrzeja Jasińskiego rozwijałam swe plastyczne umiejętności. Właśnie u pana profesora Jasińskiego miałam dwukrotnie okazję skonfrontowania swoich umiejętności ze światem plenerów plastycznych – pisze Weronika. W roku 2016 rozpoczęłam studia malarskie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu i „młode owoce” w postaci prac malarskich i rysunkowych prezentuję na wystawie – mówiła Weronika podczas wernisażu.

Jakie ma plany i marzenia młoda artystka?

- Wolny czas (będący jednocześnie wiecznie zajętym) wypełniam plastyką, książkami (tymi dobrymi) i filozofią, a co za tym idzie również wszelakimi rozmyślaniami nad istotą wszystkiego – odpowiada Weronika. A marzenie? - Zostać osobą kreującą swoje postrzeganie świata w przestrzeni teatralnych scen.

Barbara Koś
ECHO DNIA