Zespoły taneczne z MDK na XIII Mistrzostwach tanecznych "MAGIA TANCA" w Ostrowie Wielkopolskim

6 czerwca soliści i zespoły taneczne z MDK, prowadzeni przez p. Dorotę Okólską i p. Małgorzatę Dzbuk, uczestniczyli w XIII Mistrzostwach tanecznych "MAGIA TAŃCA" w Ostrowie Wielkopolskim.

„Magia tańca” to przegląd, który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim po raz 13. Przez cały dzień na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury prezentowali się tancerze w 5 różnych grupach wiekowych i w 5 kategoriach tanecznych, od tańca klasycznego, poprzez taniec ludowy i narodowy, po break dance.

Zasięg ostrowskiego konkursu tanecznego jest coraz większy, bo też coraz większe jest zainteresowanie samym tańcem, zwłaszcza jego współczesna formą. Uczesnicy mogli zprezentować sie solo, w duecie, trio lub w zespole. Poziom był bardzo zróżnicowany, co potwierdzali jurorzy. Obejrzeli oni aż 111 prezentacji. W zdecydowanej większości były to tańce współczesne, takie jak hip hop czy jazz.

W każdej kategorii tanecznej jury przyznało I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy - dyplomy.

Tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu odnieśli znaczące sukcesy.

nauczyciel Okólska Dorota:
formacja LOOK - 1 miejsce, taniec nowoczesny kategoria 19 lat i poniżej
formacja D.EBEŚCIAKI - 1 miejsce, taniec nowoczesny kategoria 16 lat i poniezej
formacja SAY-KIDS - 3 miejsce, taniec nowoczesny kategoria 13 lat i poniezej
solo - Julia Panek 1 miejsce, taniec nowczesny kategoria 13 lat i ponizej
solo - Milena Pluta 2 miejsce, taniec nowczensy kategoria 16 lat i ponizej

nauczyciel Dzbuk Małgorzata
solo - Greta Krajewska 2 miejsce, taniec klasyczny kategoria 9 lat i ponizej
duet - Ania Fijałkowska i Julia Dzbuk 1 miejsce, taniec klasyczny kategoria 9 lat i ponizej
duet - Julia dzbuk i Ania Fijałkowska 1 miejsce, taniec nowczesny kategoria 9 lat i poniezje
trio - Marika Tkaczyk Martyna Nadolska Maria Jaszczyk 1 miejsce, taniec klasyczny kategoria 9 lat i ponizej