Premiera Teatru „Uśmiech” pt. „Chodź na Słówko”

Termin:
wtorek, 26.02.2019 - 17:00
Miejsce:
MDK

Kula i Toperz nie są zwyczajnym bohaterami lecz... słowami. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że zostały źle wypowiedziane.

Dziewczynka wymawiając-powołując do życia dwójkę przyjaciół miała na myśli Kurę i Nietoperza, jednak w wyniku błahego, jak mogłoby się wydawać, błędu językowego stworzyła słowa, które w żaden sposób nie umieją odnaleźć się w otaczającej je rzeczywistości. Zamiast siedzieć i plakać bohaterowie postanawiają działać. Może pomoże operacja plastyczna? Albo pomoc specjalistów, bo kto lepiej zna się na słowach jak nie Język Polski (czy on na prawdę istnieje?), albo Logoped (!) (tylko kto z własnej woli pójdzie do lekarza?). A może najlepszym rozwiązaniem jest zaakceptowanie siebie? Gdyby to jednak było takie proste...

Tekst w zabawny sposób, za pomocą gier słowno-językowych (puszczając oko zarówno do młodszych jaki i starszych odbiorców) przekazuje bardzo uniwersalną prawdę dotyczącą akceptacji siebie oraz otaczających nas osób. Próba stania się kimś, kim nie jesteśmy, oparta na mrzonkach i często nieprawdziwych wyobrażeniach nie jest nigdy dobrą drogą do tego by być lepszym, czy szczęśliwszym.

Tekst autorstwa Maliny Prześlugi.