Menu odnośników dodatkowych

"Qlturalni": spotkanie z Łukaszem Mazurkiem - aktorem Teatru Powszechnego w Radomiu

Termin: 
czwartek, 8.02.2018 - 12:00
Miejsce: 
MDK

Prowadzi Tomasz Kądziela.

Łukasz Mazurek urodził się w 1979 roku w Opolu. Był solistą pierwszego składu Opole Gospel Choir. Teatralną edukację zaczynał w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Naukę kontynuował w krakowskiej PWST im. L. Solskiego na wydziale aktorskim o specjalizacji wokalno – estradowej. Spektakl dyplomowy, „Sen Nocy Letniej” w reż. W. Kościelniaka (rola Puka), został nagrodzony za pracę zespołową na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Początkowo związał się z Teatrem Nowym w Poznaniu, gdzie debiutował rolą Ariela w „Burzy” J. Wiśniewskiego, spektaklu nagrodzonym Złotym Yorick’iem (2008 r.). Na poznańskiej scenie pojawił się także m.in. jako Frank Sinatra w autorskim recitalu „Projekt Sinatra”.

Od 2013 roku występuje na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu. Wśród zróżnicowanych kreacji aktorskich należy wymienić: Francois’a Pignona w „Kolacji dla głupca” i „Najdroższym”, Poetę w „Weselu” oraz Konferansjera w „Cabarecie” i Don Kichota w „Człowieku z La Manchy”. Współpracował również z Teatrem STU, Łaźnią Nową i Teatrem Variete w Krakowie oraz Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

Na dużym ekranie pojawił się m.in. w filmie „Królowa Śniegu” oraz "Hardy Bucks The Movie". Grał w serialach: "Klan", „M jak Miłość”, „Barwy szczęścia” i „Na Wspólnej”. Na swoim koncie ma również wiele koncertów i spektakli muzycznych. Współpracuje ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia.

Spotkania z twórcami kultury

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu