Wernisaż wystawy jubileuszowej z okazji 15-lecia Dziecięcej Pracowni Plastycznej pod kierunkiem Henryki Lech

Termin:
środa, 16.11.2016 - 16:30
Miejsce:
MDK, ul. Słowackiego 17

Wystawa „15 lat działalności Dziecięcej Pracowni Plastycznej Henryki Lech” jest wyborem prac zrealizowanych w pracowni MDK pod kierunkiem artysty plastyka Henryki Lech.

Jest to kolejna, coroczna (w tym roku jubileuszowa) wystawa, na której prezentowane są dokonania dzieci w różnych technikach plastycznych, na różnym poziomie nauczania. Jest to efekt poszukiwań, zabawy oraz rozwijania pasji i zainteresowań plastycznych pod okiem opiekuna artystycznego.

Pracownia istnieje od września 2001 roku. Funkcjonowała wówczas przy ul. Daszyńskiego 5, w sali nr 104. Na zajęcia uczęszczały dzieci od 3 do 15 lat w 6 grupach plastycznych. Od roku 2012 pracownia mieści się przy ul. Słowackiego 17, w sali nr 15. Zajęcia plastyczne prowadzone są w 3 grupach. Co roku do pracowni uczęszcza około 100 dzieci, które odkrywają i doskonalą swoje umiejętności w technikach rysunkowych, malarskich, powielanych i druku, dekoracyjnych na płaszczyźnie, modelowania bryły, formowania przestrzennego z różnych materiałów. Wychowankowie biorą udział w konkursach plastycznych: lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Od 2006 roku Henryka Lech organizuje dla 40 uczestników letnie warsztaty artystyczne w górach. W tym roku odbyła się ich 11. edycja.

Wystawa jubileuszowa czynna będzie do 15 grudnia 2016 r.

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania!

Henryka Lech