Plastyka młodzieżowa

Nauczyciel:
Agata Chojnacka-Pyrgiel

Zajęcia dla młodzieży z plastyki ogólnej oraz druku artystycznego. W ramach zajęć proponowane są techniki rysunkowe, malarskie, rzeźbiarskie a także druku płaskiego, wypukłego, wklęsłego.

Do Młodzieżowej Pracowni Plastycznej zapraszam młodzież uczęszczającą do ostatnich klas szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. W pracowni proponuję zajęcia warsztatowe uzupełniane krótkimi wykładami i omówieniami istotnych zagadnień plastycznych.

W ramach zajęć młodzież ma możliwość poznać techniki rysunkowe, malarskie, graficzne, rzeźbiarskie. Na zajęcia do pracowni zapraszam również osoby, które chciałyby przygotować się do egzaminów do szkół plastycznych i skompletować tzw. teczkę na egzamin na wyższą uczelnię. Nasza, pełna artystycznego klimatu pracownia, wyposażona jest w w sztalugi atelierowe, prasę do grafiki warsztatowej i inne sprzęty i wszelkie narzędzia plastyczne do różnych technik, z których uczestnicy zajęć mogą swobodnie korzystać pod opieką nauczyciela.

Uczestnicy zajęć otrzymują  niezbędne do realizacji plastycznych: farby, pędzle, ołówki, kartony, blejtramy lub płyty, tektury, gumki, strugaczki, glinę i inne.

Zapraszam do uczestniczenia w grupach ogólnoplastycznych lub w grupie specjalizującej się grafiką warsztatową. W grupach ogólnoplastycznych młodzież pozna rysunek odręczny z elementami perspektywicznego, malarstwo, zagadnienia kompozycji plastycznej oraz mechanizm postrzegania, grafikę projektową i warsztatową, rzeźbę, pracę w plenerze.

W grupach z grafiką warsztatową zapraszam do zgłębiania fascynujących tajników druku artystycznego. Uczestnicy zajęć poznają techniki druku wypukłego – linoryt, linoryt tracony, kolografia, techniki druku wklęsłego- sucha igła, mezzotinta, akwaforta, techniki druku płaskiego- offset.

Ważnym elementem uczestniczenia w zajęciach pracowni są wyjścia na wernisaże wystaw, udział w wydarzeniach w MDK: spektakle, warsztaty, imprezy zorganizowane oraz spotkania wewnątrz pracowni takie jak: Wigilia w Pracowni przed Swiętami Bożego Narodzenia.

Wytrwale pracujący przez cały rok szkolny mogą liczyć na udział prac autorskich w wystawie zbiorowej podsumowujacej bądź indywidualnej.

Serdecznie zapraszam do pracowni!

Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, proszę o kontakt osobisty

MDK Radom, ul. Słowackiego 17, sala 301 (III piętro), według planu zajęć w pracowni (w zakładce PLAN ZAJĘĆ)

Agata Chojnacka-Pyrgiel