Menu odnośników dodatkowych

„Bieg po Prawa Miejskie” w Przytyku

W niedzielę, 19 listopada w Przytyku zorganizowano przełajowy „Bieg po Prawa Miejskie”. Z zaproszenia do biegowej zabawy w „pępku Europy” skorzystali m.in. uczestnicy zajęć Koła Rowerowego. Sprzyjająca ku temu była znośna aura - bezwietrzna i bez opadów.

W grupie dzieci młodszych na dystansie 800 metrów 2. miejsce zajął Jaś Nowocień, a na 3. pozycji, po emocjonującej walce do samej mety, bieg ukończyła Melania Byzdra.

Wśród dzieci starszych na 4. miejscu uplasował się Leon Stępień.

W biegu głównym, na dystansie 8 km wystartowało około 40 osób, w tym opiekun i rodzice dzieci.

Zawodnicy z trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary i upominki. Wszyscy, którzy ukończyli zmagania otrzymali okolicznościowe medale i koszulki techniczne.

Na spragnionych czekały gorące napoje, słodycze oraz pyszna zupa-gulasz.

Warto nadmienić, że z dniem 1 stycznia 2024 roku Przytyk odzyska prawa miejskie - odebrane 160 lat temu przez rosyjskiego zaborcę za pomoc powstańcom styczniowym.