Pierwsze wycieczki Klubu Turystycznych Zapaleńców INFORADOR

W dniach 16 i 23 września 2022 r. Klub Turystycznych Zapaleńców INFORADOR wziął udział w spacerze po Radomiu.

Uczestnicy zajęć odnaleźli 19 odlewów uwieczniających wyroby radomskiego przemysłu. Warto zaznaczyć, że miniatury zostały odwzorowane w skali 1:1 i przedstawiają produkty wytwarzane od XIX wieku do dziś.

Na trasie wycieczki wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu zobaczyli 3 aparaty telefoniczne, maszynę do pisania, maszynę do szycia, półbuty damskie z Radoskóru, słynne Sofixy, wagę domową, kłódkę, serek waniliowy, maskę przeciwgazową, pistolet z Fabryki Broni, rower wojskowy, rower wyścigowy szosowy, płytki posadzkowe z fabryki Marywil, puszkę farby Rafil, stolik z radomianką, filiżanką z Ćmielowa i widelczykiem z Gerlacha, kuchenkę gazową oraz 6 paczek papierosów. Wszystkie odlewy to produkty, z których Radom słynął zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Podczas dwudniowego spaceru wychowankowie pokonali ok. 12 km drogi i poznali niewielką, choć bardzo ważną część historii Radomia. Wszyscy byli zmęczeni i zadowoleni.

Paulina Kacprowicz