„Arabesqua” i „Etiuda” z medalami na Mistrzostwach Świata 2019

W dniach 5-6 grudnia zespoły „Arabesqua” i „Etiuda” z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, prowadzone przez p. Małgorzatę Dzbuk, wzięły udział w Mistrzostwach Świata KM IDO BALLET/POINTS OSSA 2019.

Na mistrzostwa przyjechali tancerze z całego świata, m. in. Ukrainy, Rosji, Kanady, Meksyku, USA, Czech, Niemiec, Włoch, Belgii i Serbii.

Wychowankowie p. Małgorzaty Dzbuk odnieśli ogromny sukces zdobywając dwukrotnie tytuł mistrza świata, brąz, a także wysokie finałowe 5., 6. i 8. miejsce.

Złoto zdobył zespół „Arabesqua” w kategorii Ballet Groups Adults oraz Maciej Adamczyk w kategorii Ballet Solo Adults. Trzecie miejsce zajął duet Ballet Duos Adults: Anna Fijałkowska i Maciej Adamczyk.

W finale znalazł się również zespół „Etiuda” zdobywając 5. i 8. miejsce w kategorii Ballet Formation Juniors, a także duet Ballet Duos Adults: Laura Wójcik i Katarzyna Wólczyńska, który zdobył wysokie finałowe 6. miejsce.